“Bir Şey Yapmalı” hareketi de referandum konusunda vatandaşı bilgilendirmeye çalışıyor

by editor | Çarşamba, Şub 22, 2017 | 672 views


Gerçekleşmesine çok az bir bir süre kala, referandumda ülkenin “HAYRINA” olarak vatandaşı hayır yönünde oy kullanması için ikna etmek için birçok sivil toplum kuruluşu da gayret gösteriyor. İşte bunlardan bir tanesinin de “BİR ŞEY YAPMALI” HAREKETİ olduğunu görüyoruz. İşte “BİR ŞEY YAPMALI” Hareketi 18 Şubat 2017’de SİVAS’ta, ADD Sivas Şubesi ile birlikte önemli bir etkinlik gerçekleştirdi. Burada “CUMHURİYETİMİZ’e sahip çıkıyoruz… Referandum’da ‘HAYIR’ diyoruz…” ve “Düşününce; HAYIR. Bir Şey Yapmalı…” şeklindeki sloganlar özellikle öne çıkarıldı. Yurdun dört bir yanından gelen katılımcılar ile gerçekleşen program dahilinde; ATATÜRK Büstü’ne çelenk konuldu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz için saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Takiben; bin kırmızı ve beyaz balon gökyüzüne uçurulurken, tarihi öneme sahip “SİVAS KONGRE Binası ATATÜRK ve Etnografya Müzesi” ziyaret edildi.


“BİR ŞEY YAPMALI…” Hareketi, toplantı öncesinde; “Bu Büyük Yangını ancak KUVAYI MİLLİYE Ruhu ile söndürebiliriz…” düşüncesiyle; CHP, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, Vatan Partisi SİVAS İl Başkanlıkları’nı ve Atatürkçü Düşünce Derneği, Cem Vakfı, Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Türk Ocakları SİVAS Şubeleri’ni ziyaret ettiler ve değişik siyasi tercihlere sahip kanaat önderleri ile yoğun görüşmeler yaptılar.
Değişik illerden gelen temsilcilerin “ANAYASA Değişiklik Teklifi” ile ilgili konuşmaları SİVAS Sanayi ve Ticaret Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. “BİR ŞEY YAPMALI…” Hareketi’nin daveti üzerine; TBMM Eski Başkanları’ndan Hüsamettin CİNDORUK, Hikmet ÇETİN ve Ömer İZGİ’nin  gönderdikleri yazılı mesajlar toplantı sırasında okundu. “Mondoros Ateşkes Antlaşması’nın imzalandığı gün henüz işgale uğramamış vatan toprakları bir bütündür ve birbirinden ayrılamaz. Bu topraklarda yaşayanlar öz kardeştir.” şeklindeki 11 Eylül SİVAS Kongresi kararı da hatırlatılarak; üç ayrı siyasi görüşten gelen, üç TBMM eski Başkanı’nın, “HAYIR” cephesindeki, “KUVAYI MİLLİYE” Ruhu ile yaptıkları bu ortak katkılar katılımcıların takdirine sunuldu ve büyük alkış aldı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!