Ankara ve Antalya’da CHP’nin seçim sonuç itirazları reddedildi

2014 SEÇİMSeçimlerde sağlıksız (hileli ve yanlış) oy sayımı yapıldığı iddiasıyla Ankara İl Seçim Kurulu’na başvuran CHP beklediği olumlu cevabı alamadı. Ankara İl Seçim Kurulu, CHP’nin oyların yeniden sayımı ile ilgili itirazını reddetti.

2014 Yerel Seçimlerde yurdun birçok yerinden ve özellikle de Ankara ve İstanbul’dan uygunsuzluk haberleri (ihbarları) alınmıştı.


Ankara’da AKP’li Gökçek’ile, CHP’li Yavaş arasında kıran kırana geçen yarış sonunda galip bir kaç kere farklı ilan edilmiş en son da CHP itirazını seçim kuruluna vermişti.

BİR İTİRAZ DA ANTALYA’DAN

CHP Antalya İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın’ın, il genelinde tüm oyların yeniden sayımı ve seçimin yenilenmesi istemiyle İl Seçim Kurulu’na yaptığı 29 başvurunun tamamı reddedildi. İki gündür itirazları görüşen İl Seçim Kurulu, saat 17.20’de kararı açıkladı.

Antalya’da 30 Mart yerel seçimlerine ilişkin CHP Antalya İl Başkanlığı ve aday Mustafa Akaydın’ın 19 ilçenin ilçe seçim kurulları ve İl Seçim Kurulu’na tüm oyların yeniden sayılması, seçimin iptali ve yeniden yapılması yönündeki 29 başvurusunun tamamının reddedildiği açıkladı.

Şimdi CHP nin daha yüksek makam olan YSK’na müracaatı bekleniyor.

04.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code