Bir taraftan Zarrab davası diğer taraftan Man adası; Ak Parti için sıkıntılı günler

by editor | Cumartesi, Ara 2, 2017 | 960 views

Ak Parti herhalde en sıkıntılı zamanlarından birini yaşıyor olsa gerek 17-25 döneminden beri; Bir taraftan ABD’nin New York şehrinde devam eden Zarrab davası ve bir taraftan da CHP’nin kamuyla paylaştığı yurtdışı para transferleri… Tabii bunların özellikle ikincisi Cumhurbaşkanı üzerinden işleniyor. Zira onun yakınlarının yaptıkları (CHP nin iddiasına göre problemli) para transferleri ve de “bu paranın kaynağı ne, nereden buldun” konusu.

Zarrab davası gittikçe daha da sıkıntılı hale dönüşmeye devam ediyor ve hiç şüphe yok ki sonunda kabak Türkiye’nin başına patlayacak bir şekilde. Yani Halk Bankası’na verilecek çok ağır bir ceza ve belki de başka diğer yaptırımlar, mahkemeden çıkacak kararlara göre. Bu noktada Allah en kötüsünden korusun demek geliyor insanın içinden doğrusu. Davayı bütün Türkiye neredeyse canlı takip ediyor (Twitter üzerinde).


Diğer konuya yani Man adasına yapılan para transferlerine gelince galiba burada CHP kuyruğundan yakaladı olayı bu sefer ve de pek de bırakmaya niyetli görünmüyor. Zira, transferlerle ilgili belgeleri Kemal Kılıçdaroğlu ilk açıkladığında Ak Parti saflarından “bunların hepsi sahte, paylaşsın da görelim” filan gibi yanıtlar geldi koro halinde. Ama daha sonra CHP bunu basınla paylaşınca ve de savcılığa da teslim etmek üzere harekete geçtiğini açıklayınca – SANIRIZ – Ak Parti’nin dengesi hepten bozuldu. Bakalım olayı nasıl toparlayacaklar. Bu sefer gerçekten de zor gözüküyor, bu noktadan sonra yırtmak.

Bu arada, CHP’nin döviz trasnferleri belgelerini açıklamasıyla ilgili haber özetle şöyle;

CHP, AKP’nin Meclis araştırması açılmasını engellediği iddiaların belgelerini kamuoyuyla paylaştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınlarının vergi cenneti Man Adası’nda kurulan Bellway şirketiyle ilgili para trafiğinin belgelerini paylaştı. Belgelerin sahte olmadığını söyleyen Tezcan, “Biz kutuyu açtık, sonrası artık kutunun içinden çıkacaklardan kimin rahatsız olacağı ile ilgili” dedi. erdoğan’ın oğlu ve yakınlarının milyon dolarlık para alışverişi yaptığı şirketin Man Adası’nda 5 TL sermaye ile kurulmuş bir şirket olduğunu belirten Tezcan, “İnsanın ilk aklına iki şey gelir. İlki; kara para aklama. Vardır ya da yoktur bilmiyorum, bakacağız. İkincisi ise vergi kaçırma, vergi ödememe” diye konuştu.

Like it? Share it!