Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe futbol takımının başına geçmesi kesinleşti

AYKUT KOCAMAN – FENERBAHÇE

Fenerbahçe’de çalıştığı dönemde çok zorlu süreçlerin içinden geçerek büyük başarılara imza atan teknik direktör Aykut Kocaman tekrar yuvaya dönüyor en sonunda. Çok da iyi oluyor bizce zira bu yönetim ve organizasyon biçimi içinde başka bir kişinin başarılı olma ihtimali de çok kuvvetli olmazdı diye düşünüyoruz. Kocaman camiayı ve camiada “dediğim dedik” bir yönetim anlayışına sahip ve neredeyse herkesle kvagalı başkanı yakından tanıyor en azından.  İşte bu konuda gerek Kocaman verdmiş olduğu röportajla, gerekse Konyaspor yönetimi yaptığı açıklamayla kafadaki soru işaretlerini bitirdiler ve kıymetli spor adamının yuvaya dönüşü teyid edilmiş oldu.


Konyaspor yönetiminin bu konudaki beyanı da aynen şöyle oldu; “28 Ekim 2014’ten bu yana beraber çalıştığımız teknik direktörümüz Aykut Kocaman dün futbol komitemizle bir araya gelerek Fenerbahçe Kulübüne gitmek üzere izin istemiştir. Futbol komitemiz konuyu bugün toplanan yönetim kurulumuza götürmüş ve dün gerçekleşen görüşmenin detayları ele alınmıştır. Yönetim Kurulumuz hocamızın bu talebini anlayışla karşılamıştır. Kendisine, şehrimize yaşattığı bu gurur ve üstün başarı için teşekkür ediyoruz. Hocamıza yeni görevinde ve hayatında başarı, sağlık, mutluluk diliyoruz.”

Bu arada eğer yerinde transferlerle kadro takviyesi yapılmazsa kanaryaların işinin yeni sezonda da zor olacağı aşikardır. Bu bakımdan tüm camia gözünü kulağını yönetime çevirerek bu konuda güzel haberler beklentisi içine girmiş bulunmaktadır. Anlaşıldığı kadarıyla Fransız VALBUENA orta saha için ilaç olarak düşünülmektedir. Zaten Trabzonsporlu Mehmet Ekici’ de imza gününü beklemektedir malum. Bununla beraber forvet hattı da mutlaka takviye istemektedir.

Like it? Share it!