Dikkat: Saatler geri alınmıyor randevu ve toplantılarınıza geç kalmayın

by admin | Cumartesi, Eki 29, 2016 | 562 views

time

Her zamanki uygulamanın aksine bu sefer yönetim saatlerle oynamamayı seçti. Yani saatler geri alınmıyor bu sene. Dolayısıyla otomatik saat uygulamasının kurbanı olmayan akıllı telefonlarınız veya bilgisayarlarınızdaki ve randevu, toplantı veya seyahatlerinize geç kalmayın. Aman dikkat!


Türkiye’de saatler geri alınmayacak, otomatik saat uygulamasının kaldırılması gerekiyor. Akıllı telefonlarda bu özelliğe dikkat etmek gerekiyor. Zira telefonlar otomatik güncelleme ile kış saati uygulamasına geçebilir. İşte Resmi Gazete’de yayınlanan son dakika açıklaması Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, pazar günü kış saati uygulamasına geçerken, Türkiye uygulamayı Resmi Gazete’de yayınlanan kararla kaldırdı. Buna göre, bu pazar Türkiye’de saatler geri alınmayacak.

Kış saati uygulaması, akıllı telefonlarda ise otomatik olarak uygulamaya geçecek. Bu nedenle akıllı telefonlardaki otomatik saat uygulamasının kaldırılması gerekiyor.

Yapılması gereken, Android ve iPhone işletim sisteminde bulunan otomatik saat ayarını “otomatik”ten “manuel”e çevirerek saatleri 1 saat ileri almak. GSM şirketleri de abonelerine, “30 Ekim tarihinde kış saati uygulamasına geçilmeyecektir. Telefonunuzdaki saat otomatik olarak geri alınabilir. Saat ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririz” diye uyarı mesajı geçti.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code