Erdoğan 25 maddelik vizyon belgesi açıkladı

by admin | Cuma, Tem 11, 2014 | 950 views

ERDOGAN-VIZYON
Beklendiği ve programlandığı üzere Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, çok sayıda ünlü ismin de katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nse ‘Vizyon Belgesi’ni açıkladı. Salona eşiyle birlikte gelen Erdoğan  katılımcıları selamladı ve sahneden indiğinde de ön sırada oturan konuklarla tokalaştı. Bu sırada 30 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin seçim şarkısı da olan “Dombra” çaldı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.


Ardından sinevizyon gösterisine geçilerek Erdoğan uzun hayat hikayesi anlatıldı. Sinevizyon gösterisinde Erdoğan’ın vatandaşlarla bir arada olduğu organizasyonlara ilişkin görsel materyaller yer alırken, bayrak vurgusu da yapıldı.

Konuşmasında ‘kimseyi reddetmiyoruz’ diyen Erdoğan, muhalefete yüklendi yine geçmişten örnekler vererek, “Dünün mağdurları olarak bugün de 77 milyonun mağduriyetini gidermek için mücadele ettik. Biz demokrasi istedik, hem de herkes için demokrasi istedik. Herkes için özgürlük istedik. Bu nedenle 12 yıl boyunca reformlar gerçekleştirdik” diye konuştu.

‘Vizyon Belgesi’ni de açıklayan Erdoğan, “Yeni Türkiye Yolunda” başlıklı belgenin “Demokratik Yönetim, Refah Toplumu, Öncü Ülke” şeklinde üç bölümden oluştuğunu söyledi ve daha önce de ifade etmiş olduğu ayrıntılara geçti.

Törene ekran ve müzik dünyasından birçok ünlü sima da katıldı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code