Erdoğan ramazan ayının popüler figürü Hatipoğlu’nun YÖK üyeliğine onay verdi


Onu çok kişi tanır… Özellikle ramazan ayında belli TV kanalında “dini” programlar yapar… Vatandaştan gelen soruları cevaplar… Bunların arasında akla hayale gelmeyecek sorular da olur ve çok ilginç cevaplar gelir bu kişiden… Bu arada bayağı bir hatırı sayılır gelir elde ettiği söylenir bu programlar sayesinde… Hatta beyefendinin otel filaan da mevcuttur ve medyada da sıklıkl konu olmuştur bütün bunlar. İşte bu ünlü kişiye Erdoğan tarafından onay çıkmış ve kendisi YÖK üyeliğine atanmış bulunmaktadır şimdi… Hayırlı olsun.


İlgili haber şöyke diyor; Altı üniversiteye rektör atayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ünlü din adamı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğini onayladı.

Geçen yılın sonunda çıkarılan 676 sayılı kanun hükmünde kararnameyle (KHK) rektörlük seçimleri kaldırılmış, cumhurbaşkanının atama yapmasına karar verilmişti. Erdoğan, Anayasa’nın 130’uncu ve KHK’yla değişikliğe gidilen 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) önerdiği adaylar arasından altı üniversiteye rektör atamaları gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre atanan rektörler şöyle:

Abdullah Gül Üniversitesi rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu,
Çankırı Karatekin Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Ayrancı,
Iğdır Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma,
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Mazhar Bağlı,
Siirt Üniversitesi rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Murat Erman,
İbn Haldun Üniversitesi rektörlüğüne ise mütevelli heyetinin teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun olumlu görüşü üzerine, Prof. Dr. Recep Şentürk.

Hiç şüphesiz ki memlekete hayırlı olacaktır hepsi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!