Gaziantep ilinde feci olaylar: 4 ölü var

GAZIANTEP-OLAYLARSonunda Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmayı başardılar… Gerçekten de tebrikler.. Akıllı ve ileriyi gören insanların bütün uyarılarına rağmen yönetim Türkiye’yi 1980 den önceki yıllara döndürdü neredeyse; İnsanlar sokaklarda birbirlerini boğazlamaya başladılar.. Korkulan da tam da buydu zaten…

Dün de Gaziantep’te korkunç olaylar oldu; Karşıt görüş çatışmasında 4 ölü, 20 yaralı var.


Gaziantep’te IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarının protestosunda kan döküldü. Saat 21.00 sıralarında ellerinde sopalarla sokağa çıkan bir grup ile karşıt görüşlüler arasında çıkan kavgada 4 kişi öldü, 1’i polis 20 kişi de yaralandı.

Güzelvadi, Vatan, Barak, Akdere, Aydınlar, Mevlana ve Göllüce mahallelerinde toplanan gruplar, çöp konteynerlerini devirip lastiklerle ateş yaktı. Ancak eylemciler, Vatan ve Barak mahallelerinde karşıt görüşlülerin tepkisini çekti. Gruplar arasında başlayan tartışma tabanca, pompalı tüfek, satır ve kılıçların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Olaylarda Süleyman Balcı (15), Sevgi Alıcı (16), Ömer Uçeker (27) ile ismi öğrenilemeyen bir kişi öldü. Çatışmada 1’i polis yaklaşık 20 kişi de yaralandı. DBP’nin Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerindeki binaları ateşe verildi. Olaylara karışan 6 kişi gözaltına alındı.

Şimdi soru şu; Herşeyi bilenler, etek boyu, dövme dahil herşeye karışan bir zihniyet bakalım bu kaosun altından kalkma becerisini nasıl gösterecek? Ülke nefesini tuttu bekliyor (eminiz Akkoyunlar dahil)

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code