İleri demokrasi ülkesinde yolcu metrobüs şöförünü seyir halinde “darp” ederek kaza yaptırdı

metrobus
Hergün öyle olaylar yaşıyoruz ki insanın gerçekten de kafayı yiyeceği geliyor neredeyse. İşte bugün yaşananda onlardan biri. Metrobüs seyir halinde.. Yolcunun biri metrobüsün şöförüne kızdığı için şemsiyeyle vuruyor ve ağır vasıta bütün otoyolu birbirine katarak araçları eziyor, insanları yaralıyor. İnanılır gibi değil. Bu yolcu sıfatlı “yaratık” otobüsün durmasını bile bekleyemiyor yüzlerce kişinin canından sorumlu olan şöföre saldırmadan önce. Şimdi bu yaratıktan ne kadar vatandaş daha doğrusu “insan” diye bahsedebiliriz ki Allah rızası için. Pekiyi ne ceza alacak sizce? Biz söyleyelim muhtemelen tutuksuz yargılanacak. 90 yaşında ihtiyar kadın profesörü sabah altıda evinden alan adalet, bu yaratığı serbest bırakacak yani neticede. Buyrun size adalet.


Olaya gelince şöyle gelişiyor: İstanbul Acıbadem’de seyreden metrobüste bir kişi münakaşa ettiği şöföre kızıp kafasına şemsiye ile vuruyor – hem de seyir halindeyken. Kontrolden çıkıp yola giren metrobüs çift katlı bir halk otobüsüne çarpıyor, 3 aracı da altına alıyor. Gelen bilgilere göre kazadan 11 kişi yaralı olarak kurtarılıyor – yani mucize.

Diğer taraftan kaza anında metrobüste olan bir görgü tanığı yaşananları, “Metrobüste her gün bir kavga oluyor. Kavga duraktan çıkınca başladı” sözleriyle anlatırken, şoföre şemsiye ile vurduğu belirtilen kişi gözaltına alınıyor. Kaza anında metrobüste olan bir görgü tanığı yaşananları, “Metrobüste her gün bir kavga oluyor. Sesler geliyordu. Bir tartışma oldu. Kavga duraktan çıkınca başladı. Bir karışıklık oldu. Araç hızlı değildi, metrobüs durağın girişinde şahlanarak araçları altına aldı” sözleriyle anlatıyor.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code