İnternette otel rezervasyonu ve Booking.com

by editor | Pazartesi, Oca 16, 2017 | 1619 views

İnternet hayatımıza girdiğinden beri birçok şey artık eskisi gibi değil. Epeyi bir süredir yaşamımızda bir sürü yeniliklere adapte olma ihtiyacı içerisindeyiz… Bunlar arasında internet üzerinde doktor için randevu almaktan tutun da, Ali Baba’dan bir giysi getirme veya hepsiburada alışveriş sitesinden bilgisayar almaya kadar nerdeyse sayamayacağımız kadar kullanım alanı söz konusu…

Hiç şüphesiz ki internet teknolojisinin hayatımıza getirdiği en büyük kolaylıklardan birisi de seyahatlerimizde konaklama rezervasyonlarımızı online yani internet üzerinde yapabilme imkanı oldu. Evet eskiden oldukça büyük zahmetle gerçekleştirdiğimiz bu eylemi artık rahatlıkla web üzerinde doğrudan yapabiliyoruz.

Bu arada bu işlemi daha da kolaylaştıran bir hizmet sunan firmalar da epeyi süredir hizmet vermeye başladı yine web üzerinde. Şöyle ki; artık tel bir internet sitesine girerek orada gideceğimiz yöndeki otel, motel ve benzeri ne kadar konaklama tesisi varsa bunları karşılaştırmalı fiyatlarıyla görebiliyoruz. Dolayısıyla da gerek tip ve gerekse fiyata olarak bize en uygun olan tesisi seçip istediğimiz tarihlerde anında rezervasyon yapabiliyor ve hatta ödemesini de eş zamanlı gerçekleştirebiliyoruz.


Çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu şekildeki online otel rezervasyonları oldukça yaygın bir yöntem haline gelmiş durumda dünya çapında.

Tabii bu işlemleri yaparken şüphesiz ki “isim, adres, kredi kartı detayları” gibi bilgilerimizin korunması için söz konusu internet siteleri gerekli güvenlik altyapısını eksiksiz sağlıyorlar ziyaretçilere. Bu arada, bu tip online otel rezervasyon sitelerinin özellikle de son dakika seyahat düzenlemeleri yapmak durumunda olanlar için çok kullanışlı olduğunu belirtmekte fayda var.

İşte bu söz konusu konaklama tesislerinde hangi fırsatların mevcut olduğunu kıyaslamalı olarak önümüze getiren bu siteler arasında özellikle uzmanlaşmış bazıları var ki söz konusu trafiğin önemli bölümü bunlardan geçer.

İşte bunların arasında en popüler olanı ise yaklaşık 40 ayrı dilde hizmet veren Booking.com sitesi. 1996’da kurulan Booking.com, küçük aile pansiyonlarından executive daireler ve beş yıldızlı lüks otellere kadar her tür konaklamada en iyi fiyatı garantileme kapasitesine sahip. Ayrıca Booking.com tarafından kurulan Villas.com sitesi de daire, villa gibi kendinden mutfaklı tesislerden konaklama hizmetleri almak isteyenlere hitap ediyor. Uluslararası özelliğe sahip Booking.com 224 ayrı ülke ve bölgelerde 875.502 aktif tesis sunuyor. Bir seyahat dolayısıyla gideceği bölgede kalacak bir oda arayan bir kişinin bütün yapması gereken Booking.com sitesine girerek orada gerekli bilgileri doldurup kendisine sunulan alternatifler arasından en uygun olanı seçmek ve rezervasyonu sonuçlandırmak. Booking.com iletişim bilgilerine linki tıklayarak ulaşmak mümkün.

Sana ne kadar teşekkür etsek az “internet teknolojisi”, zira bütün bunları oturduğumuz koltuktan bile kalkmadan elimizdeki bir akıllı telefon sayesinde yapabiliyoruz artık.

Editör

Like it? Share it!