Kadın Milli Voleybol takımımız Dünya Şampiyonasında 2. turda

VOLEYBOL-KADIN-MILLI
Ne varsa kadınlarımızda var.. Futbol takımımız yerlerde sürünürken (hem de milyon dolar maaşlı antrenör ve burnundan kılaldırmayan futbolcularımıza rağmen) Kadın Voleybol Takımımız yine elinden gelen en iyi mücadeleyi vererek yüzümüzü ağartıyor İtalya’daki Dünya Şampiyonasında…


8-10 yaşında kızlarımızın kafasına “çuval” geçirme planları yapan karanlık beyinlilere duyurulur.. Bu kızları da karanlığa gömün ki kendi kendimize kalalım tamamen, aydınlık dünyadan kopalım.. Bu kızlar 12 yaşında kocaya verilip (bazen de satılıp hatta – başlık parası) kucaklarına daha çocuk yaşta çocuk alıp ondan sonra da “HERİFİN” ırgatı gibi çalışsınlar ömür boyu..Dünyada kendini medeni dünyada sayıp da (zannedip) bu kadar aşağı çekmeye çalışan bir millet (cahil bırakılmış olanlar ve bırakılmaya çalıştıkları) olamaz..

Kadın voleybolcularımız ikinci turda gruptaki son maçında Kamerun’u 3-0 yenerek 2. tura yükseldi. Millilerimiz son oynadıkları maçta Brezilya’ya 2-0’dan 3-2 kaybetmişlerdi.

Ay-yıldızlılar, Kamerun karşına mutlak galibiyet paraloasıyla çıktı.

İlk setten itibaren ortaya üstün bir oyun koyan Sultanlar, mücadelenin ilk iki setini 25-18’lik skorlarla alarak, 2-0 öne geçti. Kamerun karşısında 3. seti de çok rahat oynayan Türkiye, 25-12’lik bu setin ardından maçı da 3-0’lık sonuçla kazandı.

Bu sonucun ardından B Grubu’nu 5 maçta 2 galibiyetle tamamlayan Sultanlar, 2. tur vizesini aldı.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code