Kurban Bayramı gelirken kurbanlık fiyatları

KURBAN
Kurban Bayramı yaklaşırken kurban kesmek isteyen sade vatandaş kara kara düşünmeye başladı gerekli parayı nasıl bir araya getireceğini.  Bu arada kurban fiyatları da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Bir taraftan da Beykoz Belediyesi, Anadolu yakasının en büyük kurban satış ve kesim alanı olarak bilinen Beykoz Kurbankent’i bu yıl da Çavuşbaşı’nda kurdu. Tabii gecikmeye meydan vermemek için 19 Eylül’de İstanbul’a gelecek olan kurbanlara hazırlık olarak Kurbankent’te kollar sıvandı. Kurbankent bu yıl beşinci kez hizmet verecek ve merkezda, çadırlardan kesim alanlarına temizlikten veterinere kadar tüm ayrıntılarla ilgili tedbirler alınıyor. Satışa sunulacak olan kurbanların  19 Eylül’de gelmesi bekleniyor.


Kurban fiyatlarının bu yıl oldukça yüksek olması bekleniyor. Uzmanlar bu konuda şunları söylüyor: “Kurban fiyatları biraz fazla. Bu üreticiyi de tüketiciyi de etkiliyor. Kurban çadırlarının da fiyatının yüksek olmasıyla doğal olarak hayvan fiyatları da biraz yükseldi. En düşük seviyedeki hayvanın fiyatı 4 bin TL. Hayvanın direncinin fazla olması gerek. Bunu gözünden, kaşından anlayabilirler. Kapağı olması çok önemli. Burada hiç yüzümüz kara çıkmadı alıcı da memnun biz de memnunuz. Burada hayvan kalmaz. Burası İstanbul’un en disiplinli pazarı” dedi.

Bu arada hayvan fiyatları 3 binden (1 tonluk) başlayarak hayvanına göre 13- 14 bine kadar çıkıyor hayvanlar. Diğer taraftan alıcıların hayvan seçerken yaşını doldurup doldurmadığına dikkat etmeleri gerekiyor”

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code