Muharrem İnce’den İhsanoğlu’ile ilgili itiraf

by admin | Çarşamba, Tem 23, 2014 | 882 views

MUHARREM-INCE
Hatırlanacağı üzere İhsanoğlu CHP ve MHP taarafından ortak aday gösterildiğinde bilhassa CHP’nin şahin kanadından ciddi itirazlar ve direniş gelmişti. Hatta bu konuyla ilgili olarak bu direnişi kırmak için parti yönetimi de ciddi tedbir getirmişti.

Şimdi ise ilk başta çok sert tepki gösterenlerden olan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’den ilginç bir itiraf geldi. İnce, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na önce kendisinin de karşı çıktığını belirterek ‘Baştan ben de itiraz ettim’ dedi ve neden ona oy vermemiz gerektiği konusunda öenmli açıklamalar yaptı.

Bursa’ya gelerek Mudanya Mütareke Meydanı’nda miting yapan İnce İhsanoğlu’na önce kendisinin de karşı çıktığını belirtip şöyle dedi;

“Ekmeleddin İhsanoğlu’nu beğenmiyorum diyebilirsiniz. Solcular seçsin diye yapmadık zaten. ‘Daha geniş bir yelpaze olsun’ diye yaptık. Baştan ben de itiraz ettim. Ama Türkiye’nin kurtuluşu bu, bunu yapmaya mecburuz”.


İnce konuşmasında emniyete yapılan operasyonlardan da bahsederek “Türkiye’nin bu kötü gidişine hep beraber dur diyeceğiz. Moralinizi bozmayın. Ampulü sola çevireceğiz. Bugün polise operasyon yapılıyor. Cemaatçi, paralelci diye. Sen daha dün polis destan yazdı diye meydanlarda anlatmadın mı? Cemaate ne istediklerde vermedik diyen sen değil misin? Bugün ‘İnlerine gireceğiz’ diyorsun. Biz bu ülkede her zaman yoksulun, mağdurun, ezilenin, garibanın yanında olacağız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili, “Türkiye’nin önünü açma ve ufkunu geliştirme milletin elinde.  Türkiye’ye huzur getirmek, sağa sola bakmadan birliği, dirliği sağlamak elimizde. Ben solcu adamım Ekmeleddin İhsanoğlu’nu beğenmiyorum diyebilirsin. Solcular seçsin diye yapmadık zaten. Daha geniş bir yelpaze olsun diye yaptık. Baştan bende itiraz ettim ama Türkiye’nin kurtuluşu bu, bunu yapmaya mecburuz” diye konuştu.

Türkiye’nin önünde 10 Ağustos seçimleri fırsatı bulunduğunu ifade eden İnce, vatandaşları oy kullanmaları konusunda uyardı. İnce, “Önümüzde bir fırsat var. O fırsat 10 Ağustos. Hep birlikte ama bakın sahilden sandığa gitmeyip, sonra da büyük Cumhuriyetçi kesilmek yok. Bu seçim bazılarını yolda görüyorum diyor ki, ‘Ben sandığa gideceğim, oy pusulasının üzerine Atatürk yazacağım’ diyor. Çocukça bir şey. Recep Tayyip Erdoğan ’ın üzerine bas mührü daha iyi. İptal edilen her oy, geçersiz her oy Recep Tayyip Erdoğan’a yazılır. Çünkü geçerli oyların yarısından bir fazlasını almak gerekir. AK Parti seçmeni sandığa büyük bir çoğunlukla gidecek mi? Gidecek. Katılım ne kadar çok olursa Recep Tayyip Erdoğan seçilmesi o kadar zorlaşacaktır. Katılım düşerse, onun seçilmesi kolaylaşacaktır. Yani bu seçim geçerli oyların seçimi olacak. Onun için ‘Çocukça hepsine basacağım, üzerine Atatürk yazacağım’ demek, cahillerin işidir. Aklı başında insanın bunları yapmaması gerek” dedi.

Vatandaşları oy kullanmaları konusunda tekrar uyaran İnce, “Şezlonglarda yatmak yok değil mi? Eğer bu ülke 30 Mart ve 1 Haziran seçimlerinde 1 oyun ne demek olduğu Yalova’da öğrenmediyse bir daha öğrenemez. Hep birlikte gideceğiz, yeneceğiz ve başaracağız” dedi.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code