Otyakmaz’dan önemli iddia: Trabzon teşvik primi teklif etti

by admin | Pazar, May 25, 2014 | 1055 views

MECNUN-OTYAKMAZSivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz yapılan olağan genel kurulda çok önemli açıklamalara imza attı. Başkan, bugüne kadar sustuğunu, ama hala birilerinin haksız yere birşeyleri tutuşturmaya çalışması üzerine bazı gerçekleri kamuoyuyla paylaşmak zorunda kaldığını belirtti.

UEFA soruşturmasında birilerinin mailler gönderdiğini ifade eden Otyakmaz şöyle devam etti:

“Tabi bununla birlikte hem sosyal medya hem de e-mail yoluyla bizim UEFA’ya alınmamamız yönünde yapılan birtakım gönderiler oluyor. Bu zamana kadar ‘Dünyaya yeteri kadar rezil olduk bu yangına bir odunda biz atmayalım’ düşüncesiyle olaylar daha da büyümesin diye, bildiğimiz ama konuşmadığımız bazı konuları da artık sizlerle paylaşma zorunluluğunu ortaya çıkardı bu gönderiler. Sabrında bir sonu vardır. 3 yıldır sabrediyorum ama kim anlar. Sosyal medyada statlarda sürekli masum olmamıza rağmen şikeciler diye yazan ve tezahüratlar yapanlar, kendilerinin temiz olduklarını iddia edenler, bizimkiler yapsa onları Trabzon’a sokmayız diyenler bakalım aynı kararlılığı gösterebilecek mi? 19.05.2011 Perşembe günü. Mehmet Yıldız geldi, ‘Başkamın özel görüşebilir miyiz?’ dedi. Odama geçtik, ‘Başkamın ben takım kaptanıyım, bunu sana söylemek zorundayım. Ama bana nerden duydun diye sorma, benden isim isteme’ dedi. Trabzon’dan birilerinin bazı arkadaşlara geldiklerini ve kendilerini şampiyon yapacak skoru elde ettikleri takdirde bir milyon dolar teşvik primi vermeyi vaat ettiklerini, kendilerinin ise böyle bir işe girilmeyeceklerini, çıkıp onurları için ellerinden geleni yapacaklarını, bunu söylenmemiş olarak farz edeceklerini söyleyerek konuyu kapattıklarını bana iletti. Bende gerekli cevabı verdikleri için konunun çok fazla üzerinde durmadım. Ama yinede Zeki Mazlum’u aradım, konuyu anlattım. Bunlar telefon tapelerinde mevcut. Savcılık sorunca bildiklerimi anlattım.”


Trabzonspor’lu eski futbolcu Semavi’nin Sivasspor’lu futbolcuya 1 milyon dolar teşvik primi teklif ettiğini belirten Başkan Otyakmaz, şunları söyledi:

“Cezaevinden çıktıktan sonra 2’inci başkanımız Erdal Sarılar, bana o Trabzonlu şahsın o hafta Abdurrahman Dereli’nin yanında Trabzonsporlu eski futbolcu Semavi’nin olabileceğini söyledi. Orduspor maçında Dereli’ye sordum. Evet, Semavi’nin bize bir milyon dolar teşvik teklif ettiğini, Recep Denizer tarafından yollandığını söyledi. Bu konu aramızda kalacaktı, fakat gelişen olaylar beni bu açıklamayı yapmak zorunda bıraktı. O sene Sivasspor-Trabzonspor maçından önceki akşam Trabzonspor yönetimine yemek verdik. Bu durumu, Sadri Şener, Hasan Yener, Nevzat Şakar, Zeki Mazlum ve Volkan Aydın ile bizim yöneticilerimizin olduğu bir ortamda Sadri başkana söyledim. İki şehir arasındaki gerginliği azaltacak açıklamalar yapmasını, birinin burnu kanasa sorumlu olacağımızı söyledim. Bu arada Recep Denizer Sivas’ta olduğu halde yemeğe katılmadı. Sadri bey ‘Merak etme gerekli açıklamayı yaparım’ dedi ama hiçbir açıklama yapmadı. Aksine Sivasspor’a teşvik primi teklif etmenin, Trabzonspor’u yenmek için Ofspor’a teşvik primi teklif etmeye benzeyeceğini söyledi ve başkanlığı bıraktı gitti.”

Başkan Otyakmaz, söylediklerini onuru ve şerefiyle teminat altına aldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

“Ben şike yapmadığıma dair namusumu ortaya koydum ve bu sözümün ölene kadar arkasındayım. Onlarda bu söylediklerimi namuslarını ortaya koyup yalanlasınlar. Bu konuşmalara saydığım isimlerin hepsi şahit, biz öyle bir şey yapmadık diyemediler. Başlarını bile kaldıramadılar. Bu söylediklerimi onurum ve şerefimle teminat altına alıyorum. Biz 3 yıldır taraftarımızı mutlu edecek sportif başarılara konsantre olmamız gerekirken bu konularla uğraşmak zorunda kaldık. Bundan sonra inşallah Sivassporumuzun sportif başarılar elde etmesine yoğunlaşacağız ve değerli hemşerilerimizi mutlu edeceğiz.”

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code