Ramazan ayında fiyatlar yine zıplayacak mı?

by admin | Perşembe, Haz 12, 2014 | 837 views

KAYISI
Mübarek Ramazan ayları genellikle tüketicinin canını yakar ülkemizde.. Satıcılar her nedense (herhalde yoğun talep olsa gerek) fiyatların üszrine bindirir de bindirir..

Yahu kardeşim, bırak da vatandaş bir orucunu açsın ağız tadıyla.. Ne gezer? Kuru fasulye şu kadar arttı, mercimek bu kadar vs derken bir bakarız ki enflasyon yine azmış ramazan ayında..


Bu sene de durumun pek de farklı olacağını öngören fazla kişi yok desek yeridir.. Nitekim uzmanlar  “Ramazanda Domates, biber, salatalık, patlıcan gibi ürünlerin yüzde 100’ün üzerinde bir fiyat artışı yaşayacağını tahmin ediyor” … Yani diğer bir deyişle sebze ve meyvede yüzde 100’ün üzerinde fiyat artışı bekleniyor…

Ramazanda tarla ürünleri ortaya çıkıyor normal olarak ve bazı ürünlerin birkaç gün içinde fiyatlarının artması çok muhtemel.

Örneğin Ramazan ayında en çok tüketilen meyvelerinden biri de kayısı ve Malatya’da 5-6 liradan satılıyor.  Keza domates, biber, salatalık, patlıcan gibi ürünlerde de yüzde 100’ün üzerinde bir fiyat artışı olacağı tahmin edilmekte uzmanlar tarafından

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code