Sığacık’ta bir “Rum Meyhanesi”.. Meze ve balık restoranı

by admin | Perşembe, Ağu 7, 2014 | 7652 views

MILOS-RUM-MEYHANESI
Sığacık yani cittaslow Seferihisar’ın en popüler beldesi… Yıldızı yeni yeni parlıyor.. İyi tarafı da henüz malum yerler gibi aşırı ticarileşmemiş durumda çok şükür.. Oldukça da rahat ve huzurlu bir yer..

Malumunuzdur belki Pazar günleri kurulan “Kadınlar Pazarı” meşhurdur..Sığacık’ta yiyecek yerler, restoranlar derseniz öyles sonsuz seçenek de yok doğrusu.. Bir kaç lokanta, bir kaç balık yiyecek yer vesaire..

Bu arada çok da şık bir mekan var; MİLOS Meze Balık Restoran… Kaleiçi’nde gayet hoş bir ambiyans sağlanarak dekore edilmiş… Bir “RUM MEYHANESİ” konsepti hakim..

Bir aile tarafından işletiliyor ve işletmecisi de bu işte çok deneyimli ve son derece titiz bir insan..  Milos’da yemek yemek için randevu almanız gerekebilir özellikle hafta sonları için ..

Diğer taraftan meyhane lezzetini deneyimlemek isteyenler için de uygun bir mekan burası bizce …

KALEİÇİ & SIĞACIK PAZARI (Kadınlar Pazarı)


Bu arada SIĞACIK mahallesine pazar günü gelenler için Kaleiçi’nde kurulan SIĞACIK PAZARI‘nı (diğer adıyla Kadınlar pazarı) dolaşmak da ihmal etmemek gereken bir fırsat olacaktır. Burada güzel bir ambiyans içinde butik oteller, kafeler görebilirsiniz.. Pazarda (pazar günleri) bütün tezgahlarda hemen hemen aynı gıda ürünleri (evlerde yapıldığı söylenen börekler vs – ki çoğu yakındaki fırında pişiriliyor) satılır. Yine burada taze meyve suyu satan tezgahlar, doğal ürünler satıldığı söylenen sebze bölümü de mevcut.. Diğer taraftan hediyelik mumlar, kolye takı vs gibi hediyelik eşyalarla birlikte, giysi de görebilirsiniz bazı tezgahlarda..

SIĞACIK (Kaleiçi) ve “OTANTİK KADIN” Bilgi Hanım
Pazar günleri (yani Sığacık Pazarı kurulduğunda) buradaki  ana giriş kapısından girildiğinde soldaki ilk sokak olan Fırın Sokak’ta ROSE Pansiyonun hemen yanında reyonu bulunan OTANTİK KADIN Bilgi Hanım’ın tamamen kendine has ve kişiye özel ürettiği giysileri görmeniz özellikle önerilir; Hanımlar için otantik şalvarlar, pançolar, bluzlar, elbiseler, çantalar ve takılar… Hepsi özel ve birer adet yapılan ürünler ve tasarımlar Bilgi Hanım’a ait…

Genellikle yörede ve İstanbul, Ankara, İzmir’de (ve diğer şehirlerde) yaşayan ve özel giyinmeyi seven birçok hanım OTANTİK KADIN ‘ın devamlı müşterileri arasında yer alıyor. Söz konusu ürünleri WEB SAYFASINDA da görebiliyorsunuz, bu arada…

Like it? Share it!