Yargıtay: “Feyzioğlu adli açılış yılı töreninde konuşacak”

by admin | Salı, Ağu 26, 2014 | 1029 views

FEYZIOGLU
Büyük bir polemik konusu ve adeta ihtilaf haline gelen “Feyzioğlu’nun açılışta konuşması” konusu en sonunda neticeye bağlandı. Yargıtay Başkanlar Kurulu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Metin Feyzioğlu’nun 1 Eylül’de yapılacak adli yıl açılış töreninde konuşma yapması yönündeki teamülün devamına oy çokluğuyla karar verdi. Erdoğan, adli yıl açılışı için “O konuşursa ben gelmem” demişti.


Yargıtay Başkanı Ali Alkan, Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, adli yıl açılışı törenine, Metin Feyzioğlu’nun konuşması halinde katılmayacağını açıklaması üzerine, konuyu Başkanlar Kurulu’na götürme kararı almıştı.

Alkan’ın çağrısı üzerine toplanan Yargıtay Başkanlar Kurulu’nun toplantısı sona erdi.

Tek gündem maddesiyle toplanan Kurul, 1 Eylül’de yapılacak adli yıl açılış töreninde konuşma yapması için davetiye gönderilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı (TBB) Feyzioğlu’nun durumunu görüştü.

Kurul, Feyzioğlu’nun 1 Eylül’de yapılacak adli yıl açılış töreninde konuşma yapması yönündeki teamülün devamına oy çokluğuyla karar verdi.

Tebrikler… Biraz zor da (??) olsa doğru karar verildiği için.. Aksi, gerçekten de “ÇOK” ayıp olurdu (tabii ayıp denilen şeyi takanlar kaldıysa bu dönemde)

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code