Adalet tecelli etti; “Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi”


Neyse sonunda olması gereken oldu ve adalet tecelli etti. Hakkında soruşturma açılmış bulunan bir “damat” tutuksuz yargılanmak üzere demir parmaklıklar arkasından salınıverdi. Tesadüf bu ya, damadın kayınpederi de Türkiye’nin güçlü iktidar partisinin kurucularından “sabık” Başbakan Yardımcısı BÜLENT ARINÇ. Malum olduğu üzere daha önce de çok ünlü bir belediye başkanının damadı tahliye edilmişti, hakkında Fetö soruşturması yürütülürken…

İşte şimdi gönlümüz hapiste çürümeye bırakılan diğer tutuklular için de aynı adil uygulamanın yapılmasından yana doğrusu; Yani suçluluğu henüz ispat edilmemiş olan sanıkların (hatta şüpheli oluyor bu durumda) kaçma veya delil karartma durumu da yoksa davalarına dışarıdan gelerek devam edilmesi durumu. Üstelik onların da sabit adresleri mevcut sanırız, aynen Ekrem Yeter durumunda olduğu gibi.


Konuyla ilgili haber de şöyle;

“FETÖ üyeliği” suçlamasıyla tutuklanan eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı EKREM YETER tahliye edildi. Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in avukatlarının tutukluğa itirazı, 2. Sulh Ceza Hakimliğince görüşüldü. Yeter dün yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tahliyeye esas teşkil eden nedenin de “YETER’in sabit bir adreste ikamet durumu” olduğu iddia ediliyor.

Yeter, 5 Haziran’da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne götürülmüştü. FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL çerçevesinde yayımlanan 2 Eylül 2016 tarihli 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenler arasında Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter de vardı. Ekrem Yeter, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda ‘doçent’ olarak görev yapmaktaydı.

Bu arada Yeter’in kayınpederi ARINÇ sosyal medyada malum “bilge” paylaşımlarına devamla, “damadının damat olduğu için değil, adalet gereği tahliye edildiğini” belirtti olayın hemen akabinde. Gerçekte de çok bilge adamdır kendileri. Bir söz söyledi mi durup düşünmek gerekir.

 

Like it? Share it!