AKP’liler başbakan ve genel başkan olarak Gül’ü istemiyor mu?

by admin | Salı, May 27, 2014 | 1243 views

ERDOGAN-GUL-2
Bundan bir müddet önce “Erdoğan’dan sonra AKP Genel Başkanı ve Başbakan kim olsun” diye sorulsaydı muhtemelen çoğu AKP taraftarı (ve vekiller vs) düşünmeden Abdullah GÜL diye cevap verirlerdi. Ama bugün (maalesef – Gül adına tabii) durum hiç de öyle değil..

Erdoğan’dan sonra partinin rakipsiz ikinci tercihi olacağı sanılan Abdullah GÜL bu büyük avantajını ciddi şekilde kaybetmiş görünüyor. Zira, hemen yakın zamanda bir araştorma şirketi tarrafından yapılan ‘Erdoğan’ın yerine kim geçsin’ anketinde Gül için şok sayılabilecek sonuçlar elde edildiği belirtiliyor.

MAK Danışmanlık tarafından 10 bin 440 kişiyle yüz yüze görüşerek yapılan ankette katılımcılara “Başbakan aday olursa yerine kim geçsin” şeklindeki bir soru yöneltilmesi sonucunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ikinci sırada yer aldığı, ilk sırada ise Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu en büyük desteği alan isim olduğu tespit edilmiş bulunmakta.


Anket sonuncuna göreBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç 3. sırada yer alırken, Numan Kurtulmuş yüzde 15 ile 4. sırada ve  AKP’nin İzmir adayı olan Binali Yıldırım ise AKP seçmeninin yüzde 15’inin desteğini almış görünüyor.

Şimdi, insanın aklına ister istemez geliyor: “AKP camiasında Erdoğan’dan sonra tartışmasız 2. güçlü adam olduğu sanılan Gül nasıl oldu da birçok başarısız sonuçlara imza attığı iddia edilen Davutoğlu’nun bile gerisine düştü?”

Acaba Gül’ün durumu AKP’ile arasını hoş tutmak için dengeleri devamlı kollamasına rağmen “Ne İsa’ya ne de Musa’ya yaranamadı” şeklinde mi gelişti?

Tabii bunun cevabını en iyi Gül’ün danışman ve akıl hocaları vermelidir. Ama bizim gördüğümüz “çok açık” birşey var ki o da Gül çok kritik zamanlarda “MAALESEF” kişiliğini konuşturamayarak AKP menfaatini kollayan kararnamler kanunlar vs, özetle politikalar altında ezildi.. Çok kişinin iddia ettiğigibi iktidar partisinin dümen suyunda gitmesi onun siyasi kariyeriniz OLDUKÇA kısaltmış görülüyor…

Neticede değerlendirmemiz ise söyle; NE KADAR YAZIK.. Harcanan, israf edilen daha da parlak bir kariyer ve unutlmayacak bir devlet adamı olarak anılma şansının “maalesef” heba edilmesi…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code