Alışveriş çılgınlığı

by admin | Perşembe, Nis 24, 2014 | 1288 views

ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞIİnsanlardaki alış veriş çılgınlığını anlamak mümkün değil. Bugün biraz kendimizi şımartalım dedik ve attık kendimizi dışarı…


LC Waikiki’den tutun Rodi, Seven Hill vb. bir sürü mağazalarda adeta iğne atsan yere düşmeyecek durumları. Kriz çok da etkilemişe benzemiyor yurdum insanını.  Bu kadar çeşit, bu kadar değişik mağazaların hepsi dolup taştığına göre hiç de para yok diyenlere inanası gelmiyor insanın.

Türk halkı nerede ucuzluk görse, bedava diye  koşuyor. Çantalarını doldurmadan da çıkmıyorlar mağazalardan gördüğüm kadarıyla… Sonra da yetmiyor, bitmiyor veryansınlar ediliyor.. Peki bu alış verişlere para nereden bulunuyor? Bu durumda demek ki  kriz falan yok ya da teğet geçiyor sayın büyüğümüzün(!) söylediği gibi.

Halk kapitalist sistemin tüm gerekliliğini yerine getiriyor. Ama tabi işin bir de şu boyutu var. Bilindiği gibi alışveriş yapmak bir nebze de olsa insanı mutlu ediyor. Bu durumda şu da söylenebilir belki… Kriz nedeniyle mutsuz insanların artması krizi hafifletmek için alışverişe koşturuyor insanları.

Yine de biz uyarmadan geçmeyelim. Alış veriş yaparken aldığınız mutluluk, kredi kartlarını öderken mutsuzluğa dönüşmesin

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code