İşte Kader kısmet: Vilanova’ da veda etti…

by admin | Cumartesi, Nis 26, 2014 | 1143 views

VILANOVA BARCELONA
Bu yaşam denen olay o kadar tuhaf ve insanoğlu da esasında o kadar çaresiz ki insan bunu bir algılasa belki de birçok gereksiz ihtilaflar, sürtüşmeler, düşmanlıkların ne kadar da gereksiz olduğunu “KAVRAYABİLECEK”… ve o zaman dünya belki de çok daha huzur içinde, kardeşçe yaşanabilir bir yer olabilecek…

Bir adam düşünün, dünyanın en büyük futbol takımının başında yardımcı antrenör mertebesine çıkmış ve de hatta esas antrenör başka kulübe gidince tek yetkili olarak takımın başına geçiyor.. Yani mesleğinde erişebileceği zirvenin ta kendisi..

Bu adam Barcelona antrenörü Tito VILANOVAP.. Paraysa para, şöhretse şöhret ve itibar.. Hepsi ayaklarının altına serilmiş vaziyette..


Ama ilahi güç “Dur bakalım hele” diyor, “Ben seni yanıma istiyorum”…

O saatten sonra, VILANOVA parayla teknolojinin yapabileceği ne varsa hepsini deniyor bu yaşama tutunabilmek için.. Ama nafile, hiç kurtuluş yok.. Tanrı onu 2 yıl gibi kısa bir süre içinde yanına alıyor.. İşte yaşam bu kadar… Geriye kalansa sadece “hoş bir seda” eskilerin ifadesiyle..

Evet bu satırlar aşağıdaki haberle ilgili olarak yazıldı.. Yalnızca bir vefat ahebri değil yani, gerçek bir YAŞAM DERSİ…

Haber şöyle;

Tito Vilanova hayatını kaybetti

Bir süredir kanser tedavisi gören Barcelona’nın eski teknik direktörü Tito Vilanova hayatını kaybetti

İSTANBUL – Barcelona’nın eski teknik direktörü Vilanova kansere yenik düştü. 45 yaşındaki teknik adam, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Yaklaşık iki yıldır kanser hastalığıyla mücadele eden Tito’nun sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine geçen Cuma günü Barcelona’da hastaneye kaldırılmıştı.

2008-2012 yılları arasında, Barcelona’da teknik direktör Josep Guardiola’nın yardımcılığını yapan Tito, Guaridola ayrıldıktan sonra 2012-2013 sezonunda takımın başına geçmişti. Sağlık sorunu çıkınca iki kez ameliyat edilen, bir süre ABD’de tedavi gören ve istenen olumlu yanıtlar alınamayınca teknik direktörlüğü bırakmak zorunda kalmıştı.

26.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code