Ankara’da “Barış Mitingi’nde” patlama.. Onlarca ölü

ANKARA-PATLAMA-2

GÜNCELLEME: 16:00 itibarıyla 86 ölü, 186 yaralı olduğu bizzat bakanlar tarafından açıklandı

Ankara’daki barış mitingi öncesinde tren garı kavşağında iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamada onlarca ölü olduğu anlaşılıyor.

Ankara’da binlerce kişi DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde bugün “Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi” sloganıyla Emek, Barış ve Demokrasi mitingi için buluştu. Barış mitingi başlamadan Ankara’da peş peşe iki patlama meydana geldi. Bölgede en az 20 ölü bulunuyor.

Haziran Hareketi’nden yapılan ilk açıklamada, “Barış diyenlerin üzerine bomba attılar” denildi.

Ambulansların gecikmesi sebebiyle yurttaşlar yaralıları kendi imkanlarıyla taşıdılar.


Demirtaş’tan saldırı sonrası ilk açıklama şöyle oldu; “Saldırının arkasında kim olduğu belli olan aleni bir güç var. Bu olay da Diyarbakırdır, Suruçtur. Mafyalaşmış bir devlet anlayışıyla karşı karşıyayız. İstihbaratın bu kadar güçlü olduğu bir devlette bunun bilinmemesinin imkanı var mı? Mafyalaşmış, katilleşmiş bir devlet anlayışıyla karşı karşıyayız. Hekesi bir şok durumuyla düşünemez hale getirecekler. Ambulansın gelmesini engellediler ölü sayısının artmasını istiyorlar. Polis zulmüne boyun eğmeyenlerle birlikte yola çıkacağız. Tarihe yazılmayacak. İzin vermeyeceğiz. Tarih bu kadar zalimce davranan bir iktidarı yazmayacak.. Onlarca cenaze, yaralı var. Tabiki bütün seçim çalışmalarımız iptal ettik. Daha çok yaralılarımızla ve cenazelerimizle ilgileneceğiz. Bizim için halkın huzuru seçimden çok daha önemlidir.”

CHP Genel Başkanı KK ise elim olayla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ankara’daki bombalı saldırılar üzerine Türkiye’deki bütün etkinlikleri iptal ettik. Bu acıların son bulmasını umuyoruz. Ankara’ya gitmeye karar verdik ve partili yöneticilerle ne yapacağımızı görüşeceğiz.”

Kılıçdaroğlu, şunları da ifade etti: “Türkiye’nin acıya ve kana bulaştırılması bizim hak etmediğimiz bir tablodur. Üzgünüm. İçim kan ağlıyor. Terörün durdurulması için kendimize düşen her şeyi yapmaya hazırız

Teröre karşı hepimizin onurlu ve dik bir duruş sergilemesi lazım. Bedel ödenecekse bedel ödemeye de hazırız biz. Yeter ki bu ülkeden acıyı ve gözyaşını silelim. Çocuklarımız ölüyor. Ne yapıyor bu çocuklarımız. Barış istiyorlar. Barış istemek ne zamandan beri suç olmaya başladı. Birlikte yaşamak istiyorlar. Birlikte yaşamak istemek ne zamandan beri suç olmaya başladı. Ortadoğuda başladı Türkiye’ye geldi. Yani defalarca uyardık. Yapmayın etmeyin. Ortadoğu bataklığına bu ülkeyi sürüklemeyin. Şimdi ben konuşmayayım da ne yapayım arkadaşlar? Gerçekten son derece sıkıntılı vaziyetteyim. Demokrasiyi yaşatmak istiyoruz. Güzel bir ülke olsun istiyoruz. Ülkeyi yönetenler sabırlı olsun, güzel olsun, olayları önceden görsünler. İstihbarat örgütleri var, her şeyleri var aslında. Neden Türkiye bu halde? Vatandaşlarımıza ne söyleyeyim ben şimdi? İçim kan ağlıyor. Yazık günah bu ülkeye. Fazla bir şey söylemek istemiyorum”.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code