CHP’den “Her eve otomatik tüfek projesi şart” diyen Cumhurbaşkanı danışmanına sert tepki

by editor | Pazar, Haz 25, 2017 | 392 views

Devletin en üst kademelerinde görevli olan kişiler hem de sıklıkla olmak üzere öyle büyük GAFLAR yapıyorlar ki, kendi hükümetlerini ve hatta liderlerini bile ciddi biçimde sıkıntıya düşürüyorlar halk nezdinde. İşte bunlardan bir tanesi de son olarak “Her eve bir otomatik tüfek ve 1000 mermi projesi şart”ifadesi kullanan bir Cumhurbaşkanı başdanışmanından geldi. Bu ifadeye büyük tepki gösteren CHP’li Özgür Özel, “Türkiye iç savaşa sürüklenir” uyarısında bulundu.


15 Temmuz darbe girişimi ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç’un darbeye karşı ruhsatlı silahın önünün açılacağını söylemesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de destek verdiği silahlanma çağrılarına bir yenisi daha eklendi. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün çiftçilerle yaptığı iftarın ardından yaptığı konuşmasında “Savunma alanında, her şeyimizi kendimiz yapmadan bize huzurlu bir uyku yok” ifadelerini Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından alıntılayarak paylaşan Cumhurbaşkanlığı Arşiv Müdürü Muhammet Safi, “Her eve bir otomatik tüfek ve 1000 mermi projesi şart” paylaşımı yaptı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bir yıl içinde üç terfi alan Safi’nin silahlanma çağrısına tepki gösterdi. “Ak silahlanma”nın Saray danışmanları eliyle dolaşıma sokulduğunu aktaran Özel, “Anadolu deyimiyle ‘Anası neyse danası o oluyor.’ Cumhurbaşkanlığı danışmanları da aynı kin ve nefrete ortak olmuş durumdalar” dedi. “Ak silahlanma’ provakasyonunun tehlikesinin altını çizen Özel, “Türkiye’yi iç savaşa sürükleyebilir. Sürekli evlerde silahlı çatışma doğurabilir. Son derece tehlikeli” değerlendirmesinde bulundu. (KAYNAK: CUMHURİYET)

Like it? Share it!