Enerji Bakanı’ndan doğalgazda “büyük” indirim müjdesi: Yüzde 10

berat-albayrakNeyse ne güzel ki sonunda sevindirici bir haber alabildik.. Hem de “büyük haber; Doğalgaza 1 Ekim’den itibaren yüzde 10 indirim geliyormuş. Sayın Enerji Bakanımız açıklamışlar.

Habere göre “Enerji Bakanı Berat Albayrak, doğalgaz indirimi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bakan Albayrak, 1 Ekim itibari ile doğalgazda yüzde 10 indirim yapılacağını açıkladı”.


Bakan Albayrak’ın ifadesi şöyle “Yılbaşı itibariyle İran tahkim davasında ilk olumlu kara çıktığında bu davanı neticesine bağlı olarak halkımıza indirim uygulayacağımızı söylemiştik.Ama hali hazırda karar imza noktasına gelmediği çin bu süreç tamamlanmadı. Ama inşallah bu süreci kış gelemden başlatacağımızı söylediğimiz için sayın başbakanımız ile yaptığımız görüşme sonrasında 1 Ekim itibariyle biz indirimi yansıtma kararı aldık. Hem tüketici hem de sanayiye yüzde 10 indirim uygulayacağız”

Bakan Albayrak, elektriğe zam ile ilgili ise “Elektrikte bir zam düşünmüyoruz. Hatta maliyetlerin düşmesi durumunda inşallah tam tersine elektrik maliyetlerinde düşme yönünde bir hareketlenme olması kuvvetle muhtemel” şeklinde konuşmuş.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code