Erdoğan hayır diyenler için ifadesini yumuşattı: “Hayır diyen de saygındır”

Daha önce çeşitli toplantılarda referandumda hayır oyu kullanacaklar için “ağır ve aşağılayıcı” ifadeler kullanan ve onlarla teröristler arasında adeta bir algı yaratmaya çalışıyormuş gibi konuşan Erdoğan ilk defa şimdi daha yumuşak söylemler kullanmaya başladı bu konuda. Erdoğan “Hayır diyen de saygındır” diye gönül aldı 🙂

Bu konuyla ilgili haber şöyle:


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım; bakanlıklar, Ankara Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, vakıflarla kurum ve kuruluşlar tarafından tamamlanan projelerin açılış törenine katıldı. ‘Hayır’ diyenleri terörist ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, referanduma 14 gün kala geri adım attı. Erdoğan, “‘Evet’ diyen ne kadar saygınsa ‘Hayır’ diyen de o kadar saygındır” dedi.

ERDOĞAN: “HAYIR DİYEN DE EVET DİYEN KADAR SAYGINDIR”

‘Hayır’ kampanyası üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na çatan Erdoğan, “Bu Kılıçdaroğlu, çıkmış diyor ki ‘Hayır diyenler teröristtir’ diyormuşuz. Kılıçdaroğlu, yine yalan söylüyorsun. Biz, demokrasiye öylesine inanmışız ki öylesine bağlı olmuşuz ki milletin iradesi bizim için en saygın tepe noktadır. ‘Evet’ diyen ne kadar saygınsa ‘Hayır’ diyen de o kadar saygındır. Ancak bizim ‘Evet’i anlatırken, bir uyarı görevimiz var. Kim ‘Hayır’ diyor. Kandil, bölücü başı, Pensilvanya, AB’de bir kısım liderler ‘Hayır’ diyor mu? Düşünün Avrupalı liderler ‘hayır’ kampanyası yapıyor Avrupa’da. Türkiye’den baro başkanı, Avrupa’ya gidip, kampanya yapıyor. Bütün bunlar ‘hayır’ derken, biz milletimize bir şey hatırlatıyoruz. Kişi sevdikleriyle beraberdir. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Şimdi anladın mı Kılıçdaroğlu, ne söylemek istediğimi?” diye konuştu.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!