Erdoğan: Taksim ve Kadıköy’de mitinglere izin vermeyeceğiz

by admin | Cumartesi, Nis 19, 2014 | 2068 views

TAYYİP ERDOĞAN1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanıp kutlanamayacağı tartışıla dursun, Tayyip Erdoğan konuya son noktayı koydu: Taksim ve Kadıköy’de mitinglere izin vermeyeceğiz.

Haydarpaşa Limanında “İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi (Avrasya Tüneli)” projesinin TBM makinesi ile tünel açma işleminin başlatılması töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs kutlamaları ile ilgili olarak şu kesin açıklamayı yaptı:

“Gelip vatandaşımızın, esnafımızın camını, çerçevesini indirecek şekilde Taksim’de, Kadıköy’de miting yapılmayacak. Bundan sonra bazı ilçelerimizde de butik meydanlar düzenleme kararı aldık. Taksim veya Kadıköy Meydanı’nda artık bu kesinlikle mümkün değil.”


Siyaseti, hukuku ve demokrasiyi muhafaza ederek krizi aştıklarını dile getiren Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin ise şunları kaydetti:

“Anayasayı değiştirdik. 26 maddelik bir paketle halkımıza gittik. Yüzde 58’le Anayasa değişti. ‘Cumhurbaşkanını artık halk seçecek’ dedik. Her seferinde kriz olan cumhurbaşkanlığı seçimlerini artık kriz olmaktan çıkardık. 10 Ağustos’ta millet kendi başkanını seçmek için sandığa gidecek. Türkiye’nin kutlu yürüyüşü, Türkiye’nin ilerlemesi ve kalkınması, Gezi olayları bahanesiyle geçen yıl bir kez daha sekteye uğratılmak istendi. Onu da aştık. Fakat tatmin olmadılar. 17 Aralık ve 25 Aralık’ta hukuk eliyle hükümete bir darbe yapılmak istendi. Orada da dik durduk. O krizi de 30 Mart’ta milletten aldığımız yetkiyle aştık. İnanıyorum ki Türkiye’nin yürüyüşünü durdurmak isteyenler, artık buna cesaret edemeyecekler. Türkiye’nin düşmanları 30 Mart’ta milletten öyle bir cevap aldılar ki, inşallah bundan sonra Türkiye ile uğraşmaya yeltenemeyecekler.”

19.04.2014
KAYNAK: MEDYA

 

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code