Erdoğan’a hakaret etti diye tutuklanan piyanist Dengin Ceyhan’a tahliye

by admin | Cuma, Şub 24, 2017 | 492 views

Piyanist Dengin Ceyhan

Türkiye tarihine şüphesiz ki bir halk direnişi (belirli bir kesim de olsa) olarak geçen Gezi olaylarının birçok kahramanı vardı hatırlarsak; Örneğin “kırmızılı kadın” gibi… Örneğin güvenlik güçlerinin atışlarıyla veya linç kültürünü kendine vazife edinmiş vicdansızların darbeleriyle hayatlarını kaybeden gençler gibi… İşte bir de Gezi olayları esnasında piyanist Davide Martello ile birlikte konser veren Dengin Ceyhan vardı bir de…  Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan genç piyanist… İşte o piyanist çok şükür ki tahliye edilmiş bulunuyor şimdi.


14 Şubat’ta gece baskını ile gözaltına alınan Dengin Ceyhan 8 günün ardından 21 Şubat’ta tutuklanmıştı. Sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddia edilen Ceyhan’ın söz konusu paylaşımını 2 yılı aşkın bir süre önce yaptığı belirlenmişti.

Gezi anmaları etkinliklerinde konserlerine devam eden Ceyhan, ayrıca Soma’da hayatını kaybeden madencilerin bu yıl üniversiteye başlayacak çocuklarına üniversite hayatları boyunca burs vermeyi hedefleyen ve 7 ilde yapılması planlanan Piano for Soma etkinliklerinde de piyanosuyla yer almıştı.

Yapılan yanlıştan dönüldüğü için çok şükür diyelim bizler de

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!