Filenin Sultanları Avrupa Oyunlarının galibi oldu

VOLEYBOL-SULTANLAR

Gerçekten de voleybolcu kadınlarımızla ne kadar övünsek azdır.. Bu ülkede işini dibine kadar hakkıyla ve doğru yapan çok ender insanlardan oluşuyor takımımız – Aynen potanın sultanları gibi… Keşke insanlarımız (??) örneğin mezhep kavgası gibi tarih öncesi garip şeylerle uğraşıp birbirlerini yiyeceklerine bu güzel insanları örnek alıp öncelikle insan olarak insanlığa, daha sonra da ülkelerine ve çevrelerine fayda yaratabilmek peşinde koşsalardı. Sultanlarımızla bir kere daha onurlandık, gurur duyduk… İşte “önü açıldığında” kadın budur…


Filenin Sultanları turnuvanın başında ilk maçta 3-2 yenildikleri Polonya’yı bu kez üstün bir oyunla set vermeden 3-0 yendi ve şampiyon oldu. Bu skor ile Polonya ise gümüş madalya kazandı.

Bakü’de Crystal Hall’de oynanan karşılaşmaya Azerbaycanlı ve Türk taraftarlar yoğun ilgi gösterdi. Maça çok iyi başlayan Milliler ilk seti 25-11 gibi farklı bir skor ile kazandı. 2. sette de başarılı oyununu sürdüren Filenin Sultanları o seti de 25-19 kazandı. Maçın 3. Setinde ise rahat bir oyun sergileyen milliler son seti de 25-13 kazanarak şampiyon oldu.

Tabii bu arada milli takımımızı hazırlayan yönetici ve teknik kadroya da teşekkürlerimizi iletmek durumundayız…

Sevgilerle

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code