İstanbul’da “su sıkıntısı” korkusu

by admin | Pazar, Tem 20, 2014 | 864 views

VEYSEL-EROGLU-2Bir müddettir İstanbullular “su sıkıntısı” endişesi ile yaşıyorlar. Zira, barajlardaki seviyenin ne kadar düştüğüne dair haberler sık sık basında yer alıyor.

Bu arada son sağanak yağmurlar bu endişeleri biraz gidereceğe benziyor. Nitekim Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “İstanbul’da su sıkıntısı olmayacak, çektirmeyeceğiz” diyerek yüreklere su serpmiş bulunuyor.


Bolu Valiliğinde düzenlenen basın toplantısında, Eroğlu bu hassas konuya değindi ve İstanbul’da yağmurun etkili olduğunu ifade ederek, “İstanbul’da su melesi yok, Allah yardım ediyor. Ne zaman ihtiyaç olursa cenabı Allah yağmuru gönderiyor. İstanbul’da su sıkıntısı olmayacak, çektirmeyeceğiz” diye konuştu.

Eroğlu bu aradakendi ekibini de överek “Başka bir ekip olsa İstanbul çoktan susuz kalmıştı” diyen Eroğlu, “Bizim tecrübemiz var. Aynı zamanda yaptığımız tesisler var. Bununla ilgili olarak A ve B planlarımız var. İstanbul için B planını da devreye soktuk” dedi.

İstanbul’daki son etkili yağmurlarla ilgili olarak da bakam şunları ifade etti:  “Bu kurak dönemde İstanbul’a yağmur yağmazdı dün hakikaten meteoroloji ve DSİ alarma geçti. Sel baskınlarının olma ihtimaline karşı hazır durumda beklediler. Üsküdar’da sahil yolu ile deniz birleşti”.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code