İyi bir “Kredi Kartı” hangi avantajları sunmalı?


“Kredi kartları”… Günümüz dünyasında çoğumuzun kullanma durumunda olduğu hatta olmazsa olmaz ödeme araçları…  Usulüne uygun kullanmak ve gereken ödemeleri zamanlı yapmak kaydıyla gerçekten de hayatımıza büyük kolaylık getiren bir kredi kartını tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz acaba? İşte bu sorunun cevabı oldukça önemli, zira birçok banka kredi kartı sahibi olmak için olanak sağlamakta müşterilerine… Hangi kriterlere dikkat etmeliyiz ki bu modern ödeme aracından en büyük yararı sağlayabilelim?

Şüphesiz ki birçok husus var bu konuyla ilgili göz önüne alınması gereken. Örneğin, öncelikle “Kartın güvenli alışveriş olanağı sağlaması” ve başımız sıkıştığında “nakit avans çekme” şansı vermesi gibi… İşte bunlar ve aşağıda belirtilen diğer özelliklere baktığımızda bazı kredi kartlarının diğerlerinden daha avantajlı olduğunu görüyoruz.

KREDİ KARTI ÜCRETİ

Her şeyden önce, hepimiz biliriz ki kredi kartı aidatı ödemek çoğumuzun zoruna gider. Zira biz söz konusu bankaya zaten para kazandırırken haklı olarak “bir de ayrıca neden kredi kartı ücreti ödeyelim?” diye düşünürüz? Demek ki bizden “Kart Ücreti” talep etmeyen bankanın kartı tercihimiz olabilecektir.


AYRINTILAR İÇİN RESME TIKLAYIN

TAKSİT VE NAKİT AVANS OLANAKLARI

Diğer taraftan bazen acil nakit paraya gereksinim duyduğumuzda bankamızın yanımızda olduğunu ve bize nakit avans olanağı sağlayarak destek vereceğini bilmek de güzel bir duygudur. Keza, meblağı yüksek veya o an için bütçemizi aşan bir ürün veya hizmet ihtiyacımız olduğunda yine söz konusu meblağı taksitlendirme şansımız da oluyorsa eğer kredi kartımız sayesinde duyduğumu güven daha da artacaktır şüphesiz.

ASİSTANS HİZMETLERİ

Günümüzde karşımıza öyle beklenmedik ve de istenmeyen durumlar çıkabiliyor ki o an adeta çaresiz hissedebiliyoruz kendimizi. Örneğin, “arabamız arıza yapıp yolda kaldığımızda” bir çekici ihtiyacı veya evimizle ilgili olarak aniden ortaya çıkan bazı aksaklıklar” için acilen yardım alma gereksinimi gibi… İşte böyle zamanlarda düzgün ve yeterli destek hizmeti sağlayan bir kredi kartı gerçekten de son derece yararlı olacaktır… Üstelik “Yol Yardım Hizmetleri, Konut Asistans, Sağlık ve Network İndirimi, İndirimli Sağlık Tarama Organizasyonu, Seyahat Asistans” vs. gibi bu hizmetlerin bir kısmının ücretsiz, bir kısmının da ciddi indirimli olduğu düşünülürse ne kadar makbule geçeceği açıktır.

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ VE FATURA ÖDEME

Tabii her şeyden daha da önemlisi çoğumuz “kredi kartımızın güvenli olması ve örneğin faturalarımızı otomatik ödeyebilmesi” özelliklerini olmazsa olmaz koşullardan biri olarak talep ederiz şüphesiz ki…

KREDİ KARTINI TEMİN KOLAYLIĞI

İşte yukarıda bahsettiğimiz tüm özelliklere sahip bir kredi kartı var, adı da: SAĞLAM KART … “Sağlam Kartınızı” bir Kuveyt Türk şubesinden hemen alıp kullanmaya başlayabiliyorsunuz… Uzun formalitelere ve beklemeye gerek kalmadan modern bir kredi kartının sağlayabileceği tüm avantajlardan yararlanmaya başlıyorsunuz.

Like it? Share it!