Kılıçdaroğlu’ndan önemli ifade: “Adil Öksüz’ü yukarıda biri koruyor”

KILICDAROGLU-MECLISCHP lideri Kılıçdaroğlu, “Adil Öksüz’e sadece yargı ve jandarmanın değil daha yukarılardan koruma olduğunu üç aşağı beş yukarı hepimiz biliyoruz” diyor. Bu gerçekten de son derece önemli ve dikkate alınması gereken bir ifade. Başarısız darbe girişiminden sonra ülke birbirine girdi ve onbinlerce kişi yerinden, yurdundan, işinden oldu (bazıları haksızlığa uğramış olanlar da olduğu iddia ediliyor tabii bunlar arasında). Bu arada bu işin elebaşılarından olduğu iddia edilen ADİL ÖKSÜZ isimli İMAM ortalarda görünmüyor. İşin ilginç tarafı bu kişi önce yakalanıp sonra ilginç bir şekilde salıveriliyor. İşte gel de çık işin içinden.. CHP Genel Başkanı KK ‘ da işte bu konuya önemle parmak basıyor ve bu garip durumun açıklığa kavuşturulmasını istiyor doğal olarak. İnsanların desteğini yürekten ve daha da fazla arttırmaları için hükümetin yaptığı uygulamaların inandırıcı/samimi ve adil olması lazım, hiç şüphesiz ki. Ama maalesef bugün bu tespitten çok uzak manzaralar da görüyor bunlara şahit oluyoruz. İşlerin samimiyetle adil bir şekilde yürütüldüğüne dair inancı olmayan, tam aksine hükümetin bu vesileyle bir sürü muhalif görüşlü insanı da ekarte etmeye çalıştığını düşünen milyonlarca vatandaş mevcut. İşte KK’ da bu konuda şunları söylüyor – Gel de tamamen tarafsız bir bakışla katılma;


CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘Adil Öksüz’e sadece yargı ve jandarmanın değil daha yukarılardan koruma olduğunu üç aşağı beş yukarı hepimiz biliyoruz’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu öne sürülen Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasının dikkatle izlenmesi gereken vahim bir olay olduğuna dikkat çekerek, “Adil Öksüz’e daha yukarılardan bir koruma olduğunu üç aşağı beş yukarı hepimiz biliyoruz” diye konuştu.

Öksüz olayını sadece CHP’lilerin değil bütün siyasi partilerin yakından izlemesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, olayın sıradan bir olay olmadığını, herkesin tutuklandığını ve Adil Öksüz’ün de bir süre gözaltında tutulduğu bir süreçte kısa sürede serbest bırakıldığını belirterek şunları söyledi: “Savcının Adil Öksüz’ün bütün söylemlerinin doğru olmadığını kanıtladığı ve tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk ettiği bir dosyanın içi boşaltıldı mı? Peki, Adil Öksüz’ü hangi gerekçeyle serbest bıraktılar ve Adil Öksüz bugüne kadar niye yakalanmadı? Adil Öksüz’ün darbe gecesi ‘ben oraya arsa bakmaya gitmiştim’ gerekçesine kimsenin inanmaması gerekirdi.

Zaten savcı da inanmamış ve onun söylediklerinin doğru olmadığını kanıtlamış. Aldığımız bazı duyumlar var ama elimizde sağlam belgeler olmadığı için bu duyumları açıklamıyoruz.” Ordu’da CHP seçim otobüsü içinde görüştüğümüz Kılıçdaroğlu, “Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasında adliye ve jandarma arasında bir işbirliği mi var yoksa daha üst düzeyde bir koruma mı söz konusu?” sorusuna ise “Daha yukarılardan bir koruma olduğunu hepimiz üç aşağı beş yukarı biliyoruz” diye yanıt verdi. Başbakan Binali Yıldırım’dan istediği randevuya henüz yanıt gelmediğini açıklayan Kılıçdaroğlu, randevu verilmesi halinde OHAL kapsamına girmemesi gerekirken OHAL kapsamında görevlerine son verilen üniversite hocaları ile ilgili kaygılarını dile getireceğini belirtti.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code