Muhalefet yapan herkese tehditle saldıran yazar sonunda hakim karşısında

by admin | Çarşamba, Ara 9, 2015 | 1517 views

CEMSonunda beklenen ve olması gereken oldu. Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığ yapıp, iktidar yanlısı bazı kanallarda da programlara çıkan ve iktidara muhalif herkesi (nereden güç aldığı şüpheli şekilde ??) “TEHDİT” ederek onların kabusu haline gelen gazeteci en sonunda hakim karşısına çıktı. Bununla ilgili haber özetle aşağıda;

7 Nisan 2015 tarihinde yayımlanan ‘İhanetin net görüntüsü ve bavullarla taşınan paralar’ başlıklı haberiyle Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan gazeteci Cem Küçük, dün hâkim karşısına çıktı. 3.5 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle yargılanan Küçük, suçlamaları reddetti.


Küçük, İstanbul 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, “Yazımda Aydın Doğan’a yönelik şahsi bir hakaretim yoktur. AİHM kararları çerçevesinde gazeteciler milli güvenliği ilgilendiren hususlar dışında yazılarını özgürlük içinde yazabilirler. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Aydın Doğan’ın avukatı Şehnaz Yüzer’in, yazıların bir belgeye dayanıp dayanmadığını sorması üzerine ise Cem Küçük, “Cumhurbaşkanı’nın da bu konuda açıklamaları mevcuttur” dedi. Avukat Yüzer, “Sanık müvekkil hakkında art arda 9 yazı daha yazmıştır. 9 yayında da benzer olayları anlatıp müvekkile ‘Gününü göreceksin, sana dava açılacak’ diyerek kendini savcı ve yargıç yerine koymuştur. Bu nedenle sanık hakkında TCK 43’üncü madde (Zincirleme suç) ek savunma verilmesini talep ediyoruz. Bu durum sanığın kastını göstermektedir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz.” Aydın Doğan’ın müdahale talebini kabul eden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Şimdi herkes neticeyi merak ediyor. Adeta “İKTİDAR” TETİKÇİSİ gibi bir davranış içinde muhalif çok kişinin, pervasızca ve tehditle gözünü korkutmaya, onları sindirmeye çalışan, ama meğerse basın özgürlüğüne bu kadar inandığını bu vesileyle keşfetmek şansını yakaladığımız bu kişi bakalım ne ceza alacak. Adalet var mı yok mu?

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code