Muhteşem Yüzyıl’da “SON” bölüm öncesi

by admin | Perşembe, May 29, 2014 | 1194 views

MUHTESEM YÜZYIL
Hayatımıza bir girdi pir girdi mübarek dizi..

İlk başta çoğumuz her türlü ukalalığı yaptık; “Ne saçma sapan, hep aşk meşk üzerine, çok abartı, tarihi çok saptırmışlar vesaire” diye..

Ama kısa bir süre sonra birçoğu da erkek olmak üzere çok büyük bir izleyici kitlesini alıp sürükledi MUHTEŞEM YÜZYIL..

Kabul etmek gerekir ki kim ne tenkit yaparsa veya yapmış olursa olsun, Türk Televizyonlarına gelen en “MUHTEŞEM” dizi ünvanını da alıp götürüyor beraberinde.. Aynen adı gibi..

Tabii ki bu işte en büyük pay sahibi olarak Sevgili MERAL AKAY’ı bol bol rahmetle anmadan geçmek mümkün değil.. Onun attığı tohumlarla dizi bugünlere kadar bizleri heyecan içinde bırakarak geldi..


Diğer taraftan dizinin, kıyafetten tutun da, arka planlar, oyuncuların hakikaten değerli performansları vesaire gibi birçok açıdan zirveye tırmandığına da şahit olduk..

Tek aksaklık, daha doğrusu istenmeyen durum Almancı oyuncumuz Meryem UZERLİ’ nin çok da başarılı bir performans içindeyken herkesi yüzüstü bırakarak gitmesi oldu.. Devamında birçok kişi onun yeri dolmaz diye düşünürken Meryem’in yerine getirilen tiyatro sanatçısı VAHİDE GÖRDÜM her geçen hafta artan performansı ile bizlere Uzerli’ yi neredeyse unutturdu bile…

Tabii ki, Kanuni rolünde Halit ERGENÇ’ de unutulmaz güzellikte bir iş çıkarmış oldu.. Şüphesiz ki kendisi de unutamayacaktır bu performansını zira küpünü nerdeyse Kanuni’nin bizzat kendisi gibi dolduruverdi.. Güle güle harca ERGENÇ..

Son olarak da – ve hatta en önemlisi – insanlar Osmanlı’nın nasıl acımasız kurallar (??) içinde idare edildiğini, evlat katli denen gaddarlığı birebir öğrenmiş oldular.. İşte bunlar da unutulmaz…

Şimdi darısı yeni dizilerin başına..

Dizi mi yok dediniz?

Vallahi bu aralarda CNBC-E de müthiş yabancı diziler oynuyor.. Bir kolaçan ediverin lütfen

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code