Ortaca.. Muğla’nın önemli turistik ilçesi

by admin | Cuma, Tem 4, 2014 | 10137 views

ORTACA-DALYAN
Türkiye’de birçok turistik yerler var adı ön planda olan; Bodrum, Marmaris, Alaçatı, Şirrince vesaire gibi..

Bazıları da var ki, bu kadar üne kavuşmamış olmalarına rağmen diğerlerinden çok daha fazla güzellikler ve avantajlar sunabiliyorlar; Örneğin, Seferihisar’da AKARCA ve bilhassa Muğla’da ORTACA..

Evet bu yazımızda ORTACA‘dan bahsetmek istiyoruz birazcık..

Ortaca’ile ilk defa geçen yaz önemli bir iş için Seferihisar’dan Antalya’ya giderken Dalyan’daki arkadaşımıza da bir uğrayalım diye tanıştık.. Çünkü Dalyan’a giderken Ortaca’dan geçmek durumunda kaldık.. Fakat ne kadar modern ve düzgün olduğunu görünce açıkçası hayret ettik..

Daha sonraları bir tanıdığımız Selçuk’taki işini ORTACA’ya taşımaya karar verdiğinde biz de kendisine bir web sitesi yaptık ve bunun üzerinde çalışırken de Ortaca hakkında daha fazla bilgi edinme şansımız oldu (iş bu ya 🙂 )

Baktık ki bu modern turizm yerleşim birimi gerçekten de o kadar çok şey sunuyor ki ziyaretçilere (ve tabii orada yaşayanlara) etkilendik.. Daha çok insanımızın bu güzel beldeyi tanımasının adil olacağını düşünürek sitede bu yazıyı yayınlamak istedik – misyonumuzun en önemli halkası güzellikleri güzel insanların tanımasına katkıda bulunmaktır.


Ortaca hakkında kısa bir bilgiyi şöyle toparlayabiliriz..

Ortaca’ da turizm tarım ile birlikte halkın en önemli gelir kaynaklarından birisidir. Pek çok kişi turizm işi ile ticari bakımdan uğraşırken, turizm aynı zamanda doğrudan veya dolaylı olarak birçok kişiye de iş olanağı sağlayan bir sektör konumundadır. Özellikle yerel halkın üretmiş olduğu ürünlerin otel işletmeleri tarafından değerlendirilmesi ve sezonluk olarak çalışan kişilerin bütçelerine ekonomik katkı yapması turizmi en gözde çalışma alanı haline getirmektedir.

Ortaca’ da geleneksel olarak yapılan Turizm ve Çevre Festivali ile Dalyan Caretta Caretta Festivali yörenin tanıtımı açısından en önemli sosyal ve kültürel etkinlikler olarak görülmektedir. Bu etkinliklerde yöresel değerler ön plana çıkarılarak yapılan faaliyetler yöreye olan ilgiyi arttırmakta ve yerel halk-konuk ilişkisinin geliştirilmesine olumlu katkılar sağlamaktadır.

Ortaca’da en öenmli turizm aktiviteleri ve görmeye değer noktaları şöyledir; Kuş Gözlemciliği, Olta Balıkçılığı, Yamaç Paraşütü, Rafting, Jeep Safari, Bisiklet, Kano, Çamur Banyosu, Caretta Caretta kaplumbağaları, İztuzu Plajı, Dalyan Deltası, Pisilis Antik Kenti, Sarıgerme Plajı

Ayrınıtlar için LİNKİ TIKLAYIN

Editör

CECO-REKLAMLike it? Share it!

Leave A Response

*

code