Özel maçta Kosova’yı 6-1 yendik

by admin | Perşembe, May 22, 2014 | 900 views

TURKIYE-KOSOVAKosova’da oyanan özel maçta genç oyunculardan kurulu futbol milli takımımız rakip takıma 6 gol atarak 6-1 galip geldi.

Bu kadar gole rağmen oldukça heyecansız gerçen maçta, Terim anlaşıldığı kadarıyla yeni bir takım yaratabilmek için gözüne çarpan yetenekli oyuncuları denemek istedi.

Milli takım maça matemden dolayı sırtlarında, ”Türkiye” yazılı siyah bir formayla sahaya çıktı. Gollerimizi ise Mustafa Pektemek (2), Ahmet İlhan, Bilal, Olcay ve Alper kaydetti. Bu arada maçtan önce Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.


Bu arada diğer ilginç bir olay da Kosova’nın tarihindeki ilk golünü bize atması oldu.

Stat: Adem Yaşari Olimpik
Hakemler: Bardhyl Pashaj, Redi Avdo, Ridiker Cokaj (Arnavutluk)

Kosova: Mushica, Nushi, Toski (Dk. 61 Hoxha), Alushi, Perdedaj (Dk. 46 Metaj), Curri, Lum Rexhepi (Dk. 60 Alban Bunjaku), Bunjaku (Dk. 60 Avdijaj), Rashkaj, Hetemaj (Dk. 79 Jashanica), Dardan Rexhepi (Dk. 71 Zhdrella)

Türkiye: Volkan Babacan, İshak Doğan, Uğur Demirok ( Dk. 73 Caner Erkin), Alper Potuk, Adem Büyük (Dk. 46 Olcay Şahan), Ozan Tufan, Mustafa Pektemek (Dk. 78 Olcan Adın) , Bilal Kısa (Dk. 70 Hakan Çalhanoğlu), Aydın Karabulut (Dk. 46 Turgut Doğan Şahin), Osman Tarık Çamdal, Ahmet İlhan Özek (Dk. 78 Selçuk İnan)

Goller: Dk. 35 Bunjaku (Kosova), Dk. 2 Ahmet İlhan Özek, Dk. 34 Bilal Kısa, Dk. 49 Olcay Şahan, Dk. 54 ve Dk. 71 Mustafa Pektemek, Dk. 87 Alper Potuk (penaltıdan) (Türkiye)

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code