Rusya Türkiye’ye sert çıktı: Rejimi değiştirme niyetleri var

by admin | Perşembe, Eki 9, 2014 | 1457 views

LAVROV-ESADIŞİD her an Kobani’yi alma durumundayken, Türkiye’nin operasyona destek vermek için Esad’ın da üzerine mutlaka gidilme şartını öne sürmesi, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov tarafından ağır şekilde yerildi.

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu kısa süre önce IŞİD’e yönelik uluslararası koalisyona katılmak için Esad’ı devirme şartı getirmiş ve birçok siyasi kaynaklardan ciddi eleştiriler almıştı


Türkiye’nin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın devrilmesi şartıyla operasyona katılınabileceği açıklamalarına cevap veren Lavrov bu konuda çok keskin açıklamalar yaparak özetle şöyle dedi:

“Terörle mücadeleyi paravan olarak kullanarak Suriye’de rejimi değiştirme niyetleri Rusya açısından kabul edilemez. Bu yöndeki açıklamaları esefle karşılıyoruz” dedi.

Hiç şüphesiz ki bütün bu uygunsuz davranıişlar Türkiye’nin Orta Doğu ve Dünya’daki imajını zedelemeye devam ediyor. Ne zamana kadar sürecek diye sorarsanız eğer, cevap da “Baştakilerin aklı başına gelinceye kadar” olacaktır – yeter ki geri dönülemeyecek noktaya gelinmesin..

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code