Sığacık’ta Alışveriş

SIGACIK-NELER-YAPILIR

BÜYÜK RESİM İÇİN TIKLAYIN

Sığacık’ta alışveriş deyince tabii aklımıza hemen SIĞACIK PAZARI geliyor; Yani, Pazar günleri Kaleiçi’nde kurulan yüzlerce tezgah..

Ne ararsan var desek… Tam da değil belki ama, hakikaten de yiyecekle ilgili pek çok şey var.. Daha ziyade hamur işi olmak üzere.. Örneğin, börekler, çörekler, içli köfteler, baklavalar vs.. Tabii ki dolmalar, reçeller vesaire.. ve de sebzeler daha neler neler.. Zaten onun içindir ki İzmir her Pazar buraya akıyor adeta – sanki İzmir’de bunlar kalmamışçasına bir hücum ki sormayın gitsin..

Bu arada tabii hediyelik eşyalar, sabun, mum, takı vesaire de mevcut muhtelif tezgahlarda… Bir de giysi vb ürünler satanlar var..


Bunlardan biri de OTANTİK KADIN ismiyle pazarın ana kapısından girince hemen soldaki ilk sokakta 30 metre ileride soldaki REYON.. Burada BİLGİ HANIM çok özel (ve tek ürettiği) KREASYONLARINI SUNUYOR ziyaretçilere.. ŞALVAR ETEKLER, ETEK BLUZLAR, TEK PARÇA ELBİSELER… Hepsinin ortak özelliği ise OTANTİK bir havanın hakim olması tasarımlarda..

İşin ilginç tarafı ise şu; Aynı pazarda 3-5 sokak ötede küçücük bir butikte tek değil de bir sürü üretilen kıyafetler 150-200 TL ye satılırken OTANTİK KADIN reyonunda sadece birer tane üretilen bu çok zevkli el emeği ürünler o fiyatların yarısına satılıyor.. Ama bizim halk ilginçtir; 100 TL lık şeye 200-300 TL ödediği zaman “BİR İŞ BAŞARDIM, EN İYİSİNİ ALDIM” diye inanır malum.

Sığacık Pazarı’na yolunuz düştüğünde (yalnızca börek, çörek peşinde olanlar hariç tabii) FIRIN SOKAK’ta OTANTİK KADIN reyonuna da bir uğramanız önerilir.. Size özel (tek üretim) , yoğun emek taşıyan güzel ve orijinal ürünleri, 3-5 sokak ötedeki butikte alacağınız ürünlerin fiyatının üstelik de yarısına edinmek isterseniz..

Bizden söylemesi.. İyi alışverişler

 Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code