Siz de mi, Sertab ve Demir?

SERTAB-DEMIRBu ülkede insan kalitesi neden bu kadar aşağılarda seyrediyor? Gerçekten oturmuş, akıllı uslu ve dengeli karakter ve kişiliklere sahip olduğunu sandığımız insanlar bile bizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam mı edecek? Bir tane şöyle dört dörtlük bir örnek gösteremeyecek miyiz?

Bunun cevabı maalesef “zor dostum zor”.. En beğendiğimiz, makbul ve güzel örnek görüğümüz iki ünlü daha birbirine girdi sonunda; Sertab Erener ve Demir Demirkan.. Birbirini saygı ve sevgiyle kabullenmiş olan, içtikleri su, yaptıkları iş ayrı olmayan iki güzel insan (??) da sonunda mahkemelik oldular..

Gerçi Sertab çok kişiyi hayal kırıklığına uğratmaktaydı bir süredir, kendi temsil ettiği (ve inandığını sandığımız) dünya görüşüne taban tabana zıt malum kesimin propogandasına alet olarak – tam da aksine kendi duruşunu dik olarak sergilemesi gerekirken… Demirkan’ da şimdi onun gibi sahnede, ama gitarıyla değil de skandal seviyesine ulaşmakta olan ihtilaflarıyla..


En son gelişme daha da onur kırıcı ve onlar seviyesindeki sanatçılarla hiç mi hiç bir arada amılmaması gereken “mahkeme, koruma talebi” filan gibi konuların gündeme gelmiş olması..

Evet,  bu son duruma göre Sertab Erener, Demir Demirkan aleyhine koruma istemiyle mahkemeye başvurmuş. Mahkeme, talebi kabul etmiş. Demirkan, Erener hakkında açıklamalar yapmaya devam ederse hapse girebilecekmiş.. Demirkan’ın medyaya yaptığı açıklamalar nedeniyle kişilik haklarının ihlal edildiğini ve kamuoyu nezdinde küçük düşürüldüğünü öne süren şarkıcı, ayrılık konusuyla ilgili gündem oluşturulmasını arzu etmediğini ve magazin figürü olmayı reddettiğini belirtmiş.

Tedbir talebini kabul eden mahkeme de, Demirkan’ın Erener’e karşı şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına hükmetmiş. Ayrıca, tedbir kararının 2 ay süreyle uygulanmasını kararlaştıran mahkeme, Demirkan’ın bu karara uymadığı takdirde 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tutulabileceğini de kararında açıklamış…

Hangi ülkeden bahsediyoruz? Türkiye.. Ne demişler, “yok birbirimizden farkımız, birbirimizi iyi tanırız”… Sanatçısı da aynı malzeme, köylüsü de, siyasetçisi, patronu ve hatta en tepedeki adamı da (ki en beteri)..

İşte kapı işte sapı, işine gelmeyen varsa buyursun önden gitsin..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code