Türk F16 pilotu ve “MAGANDA” Kuveytli diplomatlar (??)

F16-PILOT-KUVEYTLI-DIPLOMATHakikaten insanı Türk olduğundan utanır hale getirmeyi becerdiler sonunda, kırdıkları potlar, devirdikleri çamlar ve yaptıkları hatalar ile…

Askerin başına çuval geçirilmesinden tut da, şehide “kelle” tabiri kullanan bir siyasetçi portresine kadar neler neler gördük şu son 10 yılda bilhassa.. Tabii, bunların nedeni bu kişiler için “TÜRK” ve Türklük kavramının pek de birşey ifade etmemesi ve bundan ziyade “ÜMMET” kavramının bu kişiler için kutsal olmasıydı…


Düşünebiliyor musunuz? Bu kişilerden bugüne kadar açık ve net şekilde “BEN TÜRK’ÜM” ifadesini duyduğumuzu çoğumuz hatırlamıyoruzdur sanırım.. Ama, varsa yoksa din kardeşlerim.. Yahu, Türk (vatandaşı) kardeşlerin yok mu, Allah rızası için? Yani Türklük diye birşeyin hiç önemi yok.. Ama ümmetçilik önemli..

Şimdi en son skandal da Ankara’nın göbeğinde hem de arabasında eşi ve bebekleri varken, 3-4 diplomat bozuntusu Kuveyt’li MAGANDA tarafından dövülen F16 Türk Pilotu Yarbay olayında karşımıza çıktı. Bu olay ABD’ de olsaydı sanırım o diplomat müsveddleri ertesi gün öğle yemeğini kendi ülkeleri Kuveyt’te yemek zorunda kalırlaadı. Çünkü ABD kendi ülkesini savunma görevi üstlenmiş olan askerine kalkan o “KÜSTAH” elleri kırardı, şüphesiz.

Şimdi bizler bekliyoruz bakalım bizim Dışişleri ve hükümet nasıl bir cevap verecek bu ahlaksız, küstah ve vicdansızca saldırıya? Bakalım kendi askerinin onurunu gereken şekilde koruyabilecvek mi, yoksa olay yine kafaya çuval geçirme, kelle vesaire olaylarındaki gibi mi sonuçlanacak?

Gerçekten de merak ediyoruz?

En azından bu ülkenin bir onuru olması gerektiğine inanan kesim vatandaşlar olarak bizler sabırsızlıkla bekliyoruz, neticeyi.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code