Urla’da Sanat Sokağı’nda Yeni Yıl “ALIŞVERİŞ FESTİVALİ”

URLA-FESTEge’nin en önemli ilçelerinden ve İzmir’e bağlı olan URLA 2015 yılını çok önemli bir etkinlikle karşılamaya hazırlanıyor.

Öyle bir etkinlik ki başta İZMİR olmak üzere çevredeki birçok yerleim merkezinden onbinlerce kişi yeni yıl öncesi ve de yeni yılın son günü bu şirin ilçemizde olacaklar.. Şu ana kadar ki youğun ilginin bize ifade ettiği bu..

26 Aralık günü başlayacak olan ALIŞVERİŞ FESTİVALİ’nin açılışı URLA SANAT SOKAĞI’nda gerçekleşiyor..

Bu öyle bir sokak ki inanın Türkiye’de İstanbul’ da dahil olmak üzere geçmişten bu kadar çok değerli şey getiren yer azdır.. Müthiş güzel binalar, örneğin.. Şimdi bunlar restore de ediliyor.. Kısa bir süre sonra SANAT deyince URLA SANAT SOKAĞI akla gelecek Türkiye’de hiç şüphesiz..

Bu sokakta normal olarak her Pazar zaten tezgahlar kuruluyor ve sanatçılar kendi el emeği olan ürünlerini getirip tezgahlarda sergiliyorlar.. Burası örneğin Sığacık Pazarı filan gibi de değil.. Zira oraya insanlar 40 km mesafeyi aşarak (İzmir’den) sırf tıkınmak için (börek , çörek vesaire, sanki bunlar İzmir’de bitmiş gibi) geliyorlar.. Urla ise gerçek entellektüel sanatsever ve belirli seviyede misafirleri ağırlıyor… Yani “KALİTE”  çok farklı..


Evet Urla Sanat Sokağı’nda 26 Aralık 2014 günü başlayacak etkinlikleer şöyle kısaca;

Ateşler yanacak, Müzik coşturacak, Gösteriler sergilenecek.. Misafirler yanan ateşin sıcaklığıve müziğin coşkusu eşliğinde alışveriş yaparken, gösterileri ve canlı performansları izleyebilecekler.

Yılbaşı alışverişinizi bu görsel şölen eşliğinde hem eğlenerek hemde özel indirim fırsatlarından yararlanarak yapmak için Urla’ya bekliyoruz…

Bu sokaktaki aktiviteler 26, 27 ve 28 Aralık günleri ddevam edecek. Daha sonra URLA CUMHURİYET MEYDANI’ nda devam edecek.

Festivale,  TEKSTİL, HEDİYELİK EŞYA, KİTAP, OYUNCAK, SANATSAL ÜRÜNLER, ANTİKA ve hatta GIDA ile ilgili stand sahipleri katılacak. Dolayısıyla ziyaretçiler bol bol alışveriş yapıp yılbaşı akşamı sevdiklerini sevindirebilecekler..

Siz siz olun şimdiden programınıza alın, bu tarihlerde URLA SANAT SOKAĞI nı (ve de Belediye meydanındaki reyonları) ziyaret etmeyi..

Etkinlik Urla Belediyesi, Urla Sanat Sokağı Platformu, Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Bu vesileyle dostluğunu kazanmaktan mutluluk duyduğumuz ve bu organizasyonun yapılmasında emeğiyle çok büyük pay sahibi olan OZAN ISKIR kardeşimize tebriklerimiz sunarız.

URLA SANAT SOKAĞI

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code