Uymadı “Muhterem” Demirtaş …

by admin | Cuma, Ağu 29, 2014 | 1904 views

DEMIRTAS-3
Selahattin Demirtaş, CB seçimlerinde çok farklı ve bütün kesimleri/görüşleri oldukça kucaklayıcı ve hatta nüktedan bir resim vererek birçok insanın takdirini kazanmış ve çok başarılı bulunmuştu. Hatta, aldığı oylar tek başına neredeyse yüzde 10 civarına ulaşmış yani barajı geçme sinyalleri vermişti.

Biz de o zamanlar bu görünüm karşısında (kendimize göre) ihtiyatlı bir duruş sergilemiş ve “bekleyip görelim bakalım bu daha ziyade veya yalnızca bir seçim kampanyası gereği verilmek istenilen bir imaj mı” diye düşünmüştük. Zira, herşeyden önce şunu biliyorduk ki adı ister BDP ister HDP olsun bu partiye mensup siyasetçiler kendi hür anlayışları ve görüşleri kapsamında siyaset yapmaktan çok İmralı ve Kandil’in sözcüleri dumuna düşmekteydiler sıklıkla – ne kadar demokrat olduklarını iddia etseler ve tüm Kürt halkı, hatta Türkiye halkı için siyaset yaptıklarını imajı vermeye çalışssalar da…

Nitekim, daha önce her vesileyle yerden yere vurdukları malum şahıs, üstelik hakkındaki “ÇOK AĞIR” iddialardan milletin (en azından %55-60) arınmadan köşke çıktığında sanki bütün yaşananlar hiç yaşanmamış gibi maşallah elleri kızarıncaya kadar alkış tuttular.

Burada şu kısmı anlıyor ve empati besliyoruz; Birileri legal bir şekilde halkın oyunu alarak köşke çıkıyor ve malum yemin törenine katılmak zorunda hissediyorsun kendini, halkın oyuna saygı gösteerdiğin için. Ama işte tam da buraya kadar. O alkışı yaptın mı durum farklı bir mesaja dönüşüverir bir anda. Daha önce söylediğin birçok şeyi yutmak zorunda kalırsın. Ne kadar dil ebesi ve laf cambazı/yetenekli hatip olsan da farketmez. Anlayan vatandaş anlar ve notunu verir, bundan sonraki seçimlerde referans olarak kullanmak üzere. Lütfen unutmayalım ki her ne kadar memleketimizde bayağı bol miktarda varsa da, herkes de “KOYUN” değil ama.. yani o kadar da değil.


Örneğin MHP’ de katıldı törene halkın oyuna saygı olarak ama ayrıca bir de duruş sergilediler sanırım…

Onun için değerli Demirtaş Bey maalesef uymadı bu alkış işi, yani yan geldi – daha önceki söylemleriniz göz önüne alındığında. Eminiz, birçok vatandaş seçimlerdeki performansınızdan dolayı açtığı krediyi gözden geçirmiştir veya geçirecektir.

Nitekim, sosyal medyanın da bu konuda oldukça çalkalandığını ve aşağıdaki tarzda mesajların bolluğunu sizler de takip etmişsinizdir.

 • Demirtaş’da Gezi’de Tayip’i koruyan Demirtaş. MHP zaten bu. Helal CHP’ye!
  Selahattin Demirtaş; Berkin Elvan’ ın annesini yuhalatan RTE’ yi yemin töreni sonrası ayakta alkışladı
  Demirtaş için bundan daha kötü ne olabilir? RT @samiltayyar27: Tebrikler Bahçeli tebrikler Demirtaş…
  “Sadece bağlama çalan cumhurbaşkanı” sloganını şiar edinip Erdoğan’ı ayakta alkışlayan Demirtaş. Acaba kime karşı idi bu sloganı o zaman?
  Demirtaş’tan duyulan hayal kırıklığı itirafları peş peşe geliyor. Yahu adam Gezi için ‘darbe girişimi’ demişti, daha ne yapsaydı yani?
  Demirtaş cılar online mı ? Nasıl da alkışlıyodu demokratik demirtaş…
  Seçimden önceki Demirtaş hayranlarına Şamil Bey’den gelsin. Hepsi adına ben utanıyorum…
  Selahattin Demirtaş nasıl Tayyip Erdoğan’ı alkışladıysa ülkücü arkadaşları da unutmayalım. Oy ve destek verdiler.
  Tayyip Erdoğan alkışlanamaz, ondan sadece hesap sorulur, onun elinde Berkin, Ali İsmail, Mehmet, Abdocan, Ahmet, Medeni ve Ethem’in kanı var

Görüldüğü gibi ne yazık ki bu davranışın tevili öyle pek de kolay görünmemekte. Hani, baştan yapılmaması gereken hatalardan biri… Öyle anlaşılıyor ki ki artık milleti görünmek istediğiniz “KARAKTER/SİYASETÇİ” olduğunuza inandırmak için çok çok daha fazla çalışmanız gerekecek. Yani işiniz gerçekten de zor. Allah kolaylık versin…

Editör

Not: Herşeye rağmen sizi diğer birçok siyasetçiden ayrı yere koymak “istiyoruz”. Çünkü bu yetenek ve gerekli birçok şeye sahip olduğunuz o kadar net görülüyor ki. Keşke, her söyleminiz ve attığını adımın tamamen (ama tamamen) kendi hür düşünceniz ve kararınız neticesinde olduğuna inanabilseydik.. Yani “gerçek” böyle olsaydı. O takdirde Türk siyaseti hakikaten de çok çok değerli bir siyasetçi hatta devlet adamı kazanmış olurdu muhtemelen, diğerlerinin (yalnızca HDP liler değil) arasında yıldız gibi parlayan. İnşallah o günleri de görürüz, bir ara 🙂

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code