29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

by admin | Çarşamba, Eki 29, 2014 | 3259 views

29EKIM
Bugün yine bir 29 Ekim..

Türkiye’nin etrafındaki bütün musibetlere rağmen dimdik ayakta durmasının en büyük neden olan büyük varlığımızın hayata geçirildiği günün yıldönümü..

Gerici ve karanlık kafaların bir türlü içlerine sindiremediği ve yıkmak için binbir türlü hile ve oyunlara başvurduğu, en korkulu rüyaları olan varlığımızın ilan edilişinin yıldönümü olan gün…


Bize ne kadar büyük bir nimet olarak hediye edilmiş olduğunu, çevremizdeki fanatik katillerin kestiği kafalara bakarak bile anlamaktan yoksun bir güruhun en büyük düşman olarak gördüğü varlığımızın doğum günü..

Bazılarının zavallı bir şekilde kendilerine muadil olarak görmek gafletinde bulundukları büyük ve ulu önder  Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının bize hediye ettiği en büyük güvencemiz..

Hepimize ve özellikle bu muazzam varlığımızın kıymetinin farkında olup ondan bir ikinci, üçüncü yaratma gibi bir gafletin peşinde olmayan yurttaşlarımıza kutlu olsun bu büyük gün… Bu vesile ile de aziz Atatürk ve arkadaşlarının ruhu bir kere daha şad olsun…

Atatürk’ün ağzından Cumhuriyet’in bir demokrasi yolculuğu olduğu aynen şöyle anlatılmıştı. Gazi ne güzel de ifade etmiş:

Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemi ile devlet şekli demektir. (1933)
Fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik itibarıyla Cumhuriyet büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur. (1936)
Cumhuriyet düşünce serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. (1923)

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code