ABD’den Türkiye’ye IŞİD’ile mücadele çabanı arttır çağrısı

KERRY-BUYUK
Türkiye, rehine krizi çözüldükten sonra rahat bir nefes aldı – ve de bilhassa köşeye sıkışmış olan hükümet…

Daha önce bu terör örgütü ile mücadeleye yeterince fiziki (asker vs) katkıda bulunamayacağını açıklayan hükümet söz konusu meselenin çözülmesinden sonra ABD’nin beklentilerine cevap verebilecek mi acaba? Bütün mesele bu şimdi…


Nitekim ABD Dışişleri Bakanı Kerry bu beklentiyi çok net şekilde ifade ederek , “Türkiye, IŞİD’e karşı yürütülen çabalara destek verme konusunda kararlı. Rehine krizinin çözülmesinden sonra IŞİD’e karşı mücadelede çabayı artırmasını bekliyoruz” dedi

New York’taki BM Genel Kurulu öncesi, MSNBC televizyonunda yayımlanan ‘Morning Joe’ isimli sabah programına katılan Kerry, Türkiye’yle ilgili önemli mesajlar verdi. Kerry, 49 rehinenin serbest kalmasının ardından Türkiye’nin IŞİD’le mücadeleye desteğini artırmasını beklediklerini söyledi.

Kerry, Türkiye’nin, konuya ilişkin düzenlenen çeşitli konferanslarda, IŞİD’le mücadele çabalarına yardım etmek için söz verdiğini belirtti ve ekledi, “Ancak rehine sorununun üstesinden gelmeleri gerekiyordu”

Şidmi bütün bu gelişmeler üzerine insanın aklına tuhaf şeyler gelmiyor değil doğrusu; Acaba ABD (CIA) rehine olayını çözerek hükümetin elindeki mazereti aldı ve de topu hükümetin kucağına mu bıraktı, “hadi şimdi sen de oyna” diye?

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code