Ak Parti’nin oy kaybının nedeni olarak halk neyi görüyor?

OPINION-21 Kasım yaklaşırken ve de Türkiye fırtınada dümeni bozulmuş ve dalgalarda oradan oradaya sürüklenenbir gemi gibi yol alırken partiler kadar vatandaş da merak ediyor doğrusu, “önümüzdeki seçimlerde nasıl bir tablo ile karşılaşacağız” diye…

Yani “AKP birilerinin istediği gibi çoğunluk oyları almayı başaracak ve de dolayısıyla malum şahısın eli partinin, hükümetin ve de tabii ülkenin ve demokrasinin üzerinde mengene gibi kalmaya devam edecek mi” diye vatandaş ciddi şekilde meraklanıyor..


İşte bunları bilen anket firmaları da çalışmaya başladı yine konu üzerinde. Bunlardan GEZİCİ firmasının son yapmış olduğu anket gerçekten de ilginç sonuçlar gösteriyor. Buna göre AKP son seçime göre daha da geriliyor ve %35 ile 39 bantı arasında görünüyor muhtemel oy potansiyeli.

Aynı firmanın yaptığı ankete göre MHP ve CHP de büyük kıpırdama görülmüyor. HDP ise bütün olanlara ve AKP nin bu konudaki propogandasına rağmen barakı çok rahatlıkla geçebiliyor yine..

Bu durumun sebebi olarak da, halkın oldukça önemli bir kesiminin Türkiye için çok önemli olan KOALİSYONUN kurulamama nedeni olarak en başta SARAYI ve malum şahısı ve de AKP’yi görmesi hususu belirtiliyor.

Bakalım GEZİCİ’nin yaptığı anket sonuçları seçimde ne kadar geçerli olacak göreceğiz. Ama belli olan birşey varsa o da bazılarının fena sıkıştığı hususu olarak görülüyor.. Dileyelim ki bu olasılıklar bir seçim iptaline kadar uzanmaz…

Editör / Kaynak: Medya
AYRINTILI OKUMA İÇİN

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code