Borsa “ışık” veriyor mu?

by admin | Pazartesi, May 26, 2014 | 1200 views

BORSA-ISTANBUL-3
Son günlerde bilhassa Merkez’in kararlarıyla oldukça toparlayan BİST (Borsa İstabul) acaba yukarı trendine devam edecek mi? Tatlı karları duyan veya buna alışan herkesin merak ettiği soru bu.

Ama yine çoğu insan biliyor ki (veya öğrenmiştir, ümit edilir ki) burası amatörler için değil.. Daha ziyade bu işin canbazlarının at oynatacağı bir saha.. Onun için kimse çıkıp da “Tamam kardeşim bundan sonra gönül rahatlığıyla girbeilirsiniz borsaya” diyemiyor ve diyemez…


Bu arada geçen hafta oldukça iyi bir performans çizen borsanın bu haftaya hafifi bir düşüşle başladığı görülüyor. Rakamla ifade etmek gerekirse BIST 100 endeksi haftaya, önceki kapanışa göre 113,99 puanlık düşüşle 77.946,65 puandan başladı  Bununla beraber bankacılık endeksi toparlanmaya devam ederken yüzde 0,07 yükseldi.

Diğer taraftan piyasaların geçen hafta S&P’nin Türkiye değerlendirmesi ve Fitch’in Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz indirim kararını değerlendirdiği rapordan çok da fazla etkilenmediği gözlemleniyor.

Uzmanların en son değerlendirmesine göre gün içinde BIST 100 endeksinin gün içinde yatay bir seyir izleyeceği sanılıyor. Direnç noktaları olarak ise 78,500 ve 79,000 noktalarının önemli olduğu düşünülüyor.

Bize göre bu borsanın altından çoook sular akar.. Geçen yıl edilen karları özleyenler şimdilik pek fazla avuçlarını ovuşturmasınlar deriz.. Hele hele önümüzde siyasette ciddi çalkantılar beklenirken, çok daha tedbirli olmakta faayda var bizce.

26.05.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code