Bülent Arınç’tan inanılmaz çıkış: “Tanımayrum diyemezsin”

BULENT-ARINC

AYM’nin Can Dündar ve Erdem Gül’ile ilgili olarak verdiği “hak ihlali” kararına YANDAŞ basından (tabii ki abilerinden ve reislerinden aldıkları gazla birlikte) inanılmaz ve de seviyesi düşük tepkiler sürerken, bu defa da “AĞIR ABİ” Bülent Arınç’tan çok sert bir tenkit geldi – kararı tanımayanlara..

Arınç her ne kadar bunu bir fıkrayla da süslediyse de anlatımı o kadar net ve kesindi ki, bunu duyacak olan bazı muhterem devlet “büyüklerimiz” herhalde yine küplere binecektir.

Tabii ki Arınç’ın söylediklerine yürekten katılıyoruz ve ama yine de soruyoruz; Siz(ler) bugünlere kadar nerelerdeydiniz, kuzum? Başka ülkede filan mı yaşıyordunuz? Bazıları olayı bu raddeye getirmeden neden adam gibi yürekli hamleleri o zaman yapıp da o bazılarına “Dur hemşerim bu kadarı da fazla.. Bu kadar da ileri gitme” demediniz, diyemediniz? Atı alan Üsküdar’ı geçmiş olmasın sakın?;

Yine de Bülent Arınç’ın konuyla ilgili özetle hangi ifadeleri kullandığına bir göz atalım, bu arada;

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Anayasa Mahkemesi’nin verdiği kararı tanımıyorum” sözleri için “Madem anayasayı tanımıyordu o zaman ‘ben bu anayasayı tanımıyorum’ demesi lazımdı.” dedi.


Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Can Dündar ve Erdem Gül hakkında Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) verdiği kararı değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Anayasa Mahkemesi’nin kararını tanımıyorum” ifadesini eleştiren Arınç, “Her karar eleştirilebilir, tabi hukuki açıdan. Seni tanımıyorum demekle olmaz.” dedi. Arınç, Anayasa Mahkemesi’nin ve Başkan Zühtü Arslan’ın Türkiye’nin ufkunu açacak bir karar verdiğini vurguladı.

Bülent Arınç, Bilkent Üniversitesi’nde ‘Dünden Bugüne Türk Siyaseti’ konulu konferansta konuştu. Konuşmasında iktidara yakın basına yüklenen Arınç, söz konusu basının yayınlarında Anayasa Mahkemesi üyelerini hedef almalarına tepki gösterdi. Yandaş medyanın, mahkeme üyelerini ‘Abdullah Gül’ün seçtikleri’ ve ‘Meclisin seçtikleri’ olarak 2 kısma ayırdıklarını ve bunun ayrımcılık olduğunu ifade eden Arınç, “Bu cinayettir ve bu ayrımcılığın üstünden Abdullah Gül’e vurmaya çalışıyorlar. Zamanında kınadığımız bir işi, bizim saygı duyduğumuz medya neden böyle yapabilir? Bu insanların bir sıfatı yok mu? Bu insanların bir hukuk bilgisi yok mu? Bunların vicdanı yok mu? Bunların vatanseverliğinden kim şüphe edebilir? Ve ben 17 üyenin 12’sinin, 15’inin gerçekten çok iyi bir hukukçu olduğunu, vatanperver olduğunu da çok yakından biliyorum. Kaldı ki sayın başkan Zühtü bey, AK Parti’nin anayasa çalışmalarına bir akademisyen olarak katılmış bir insandı. Kendisine anayasayı emanet ettiğimiz bir insan bugün farklı karar verdi diye lince tabi tutuluyor. Ben sayın Anayasa Mahkemesi Başkanının yanındayım ve onu tebrik ediyorum ve huzurlarınızda da teşekkür ediyorum. Çok güzel, çok iyi ve Türkiye’nin ufkunu açacak bir karar verdi.” şeklinde konuştu.
(kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/490794/Bulent_Arinc__Tanimayrum_diyemezsin.html )

ARINÇ bu arada bir de Temel fıkrası sıkıştırmayı başardı konuşmasının arasına…

Haydi bakalım Değerli ARINÇ, esas bundan sonra bu ülke sizden “performans” bekliyor.. Ama gerçek performans, öyle kozmik oda benzeri performanslar değil …

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code