Can Dündar ve Erdem Gül tutuksuz yargılanmak üzere serbest

by admin | Cuma, Şub 26, 2016 | 1007 views

DUNDAR
Sonunda beklenen ve arzu edilen oldu.. Can Dündar ve Erdem Gül serbest bırakıldılar ve tutuksuz yargılanacaklar..

AYM’nin ‘hak ihlali’ kararının İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne iletilmesinin ardından 92 gündür tutuklu bulunan gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül özgürlüklerine kavuştu.


Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) hak ihlali kararının ardından Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcimiz Erdem Gül saat 03:15’te Silivri Cezaevi’nden tahliye edildi.

AYM’nin kararının ardından İstanbul’da Çağlayan Adliyesi’nde ve Silivri Cezaevi önünde dün akşam heyecanlı bir bekleyiş yaşandı. Mahkemenin kararı, Dündar ve Gül’ün yargılamasının yapılacağı İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne akşam saat 19.45’te ulaştı. Bu sırada mahkemede Tahşiye soruşturmasında kumpas iddialarına ilişkin dava görüldüğünden heyet, kararı ve tahliye talepli dilekçeyi duruşma sonrası inceleyeceğini belirtti. Mahkemedeki Tahyişe davası gece saat 24.00’e kadar sürdü. Bu davanın bitiminin ardından saat 00.45 sıralarında AYM’nin kararını değerlendiren mahkeme, hak ihlalinin sonuçlarının ortadan kaldırılması için Dündar ve Gül’ün tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti Dündar ve Gül’e yurt dışına çıkış yasağı koydu.

Anayasa Mahkemesini bu adil ve doğru kararı nedeniyle yürekten kutluyoruz.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code