Meral Şener MHP’nin yeni umudu olabilir mi?

MERAL-SENERMeral Şener MHP’nin yeni umudu olabilir mi?

Evet cevabı çok kişi tarafından merak edilen soru bu

Meral Şener Çiller döneminden beri Türkiye siyaset gündeminde kalmayı başarabilmiş ve bütün bu süre zarfında gün be gün bu alanda olgunlaştığını yakından izleyebildiğimiz bir değerli politikacı bizce.

Kendisi özellikle son zamanlarda sert ve yaralayıcı bir dil kullanmaktan özellikle kaçınarak da siyaset alanında büyük katkı sağlamaktadır. Şüphesiz ki Meral Hanım bugüne kadar ki siyasi yaşamında önemli birikimler edinmiş ve MHP’yi maalesef içinde bulunduğu krizden çıkarabilecek en önemli aday olarak bir adım öne çıkabilmiştir.

Diğer taraftan Devlet Bahçeli’nin MHP’ye (ve hatta maalesef ülkeye) bilmeyerek (??) bile olsa yapmış olduğu zararın haddi hesabı olmamıştır bizce, aynen ülkücü harekete bağlı yüzbinlerce insanın da aralarında olduğu diğer milyonların da düşündüğü gibi …


Bahçeli’nin gerçekten de partisine ve ülkeye verdiği zararın artık sonlandırılmasında büyük hayır vardır. Zira hiç şüphesiz gidişat odur ki ilk seçimde bu parti barajı dahi aşamayacaktır – ÇOK BÜYÜK BİR OLASILIKTIR BU.

Muhterem MHP Genel Başkanı’nın yapmış olduğu büyük hataları ve hatanın da ötesinde bu partinin ufkunu açabilme konusundaki yetersizliğini burada bir kere daha belirtmeye gerek dahi görmüyoruz. Zira şüphesiz ki en yakın adamları bile yalnız kaldıklarında bunları kendilerine veya birbirlerine fısıldıyorlardır – HİÇ ŞÜPHESİZ.

Hele hele arkadan gelip de yönetimi devralmak için bayrak açanlara çelme takma gayretleri affedilir gibi değildir muhteremin. Bizce ufak bir puanı kaldıysa bile onu da bu yanlış tutumlar dolayısıyla çoktan çöpe atmış bulunmaktadır.

Bütün bunlardan sonra diyebilirsiniz ki “şimdi usulünce daha fazla toz kaldırmadan koltuğu arkadan gelenlere bırakıp gidecek mi?”. Asla öyle olacağını sanmıyoruz. Bu mücadele devam edecek, muhterem sonunda tuş olacak, ama en kötüsü koltukla birlikte itibarını da tam olarak bırakın sıfırlamayı sıfırın da altına düşürecektir.

İşte en kötüsü de bu olacaktır. Zira ileride ismi geçtiğinde hangi şekilde hatırlanacağını tahmin etmek zor olmayacaktır. Esasında şu anda yapılması gereken hemen muhalifleri toplayıp onları dinleyerek yapıcı ve netice alıcı bir çözüm yolu oluşturabilmektir… Hani koltuğa yapışmadan..

Ama bu olması gerekendir.. Türkiye’de ise bir türlü olamayan.. Allah MHP’nin yolunu açık etsin ve başına iş yapacak partiyi tekrar hak ettiği yere getirecek birini nasip etsin diyelim..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code