CHP İstanbul İl Başkanlığına Murat Karayalçın geliyor

by admin | Cuma, Kas 14, 2014 | 1076 views

CHP-MURAT-KARAYALCINCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, istifasını aldığı Oğuz Kaan Salıcı’nın yerine getireceği ismi belirledi; CHP’nin yeni İstanbul İl Başkanı, sırasıyla eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın olacak.


Bir süredir Oğuz Kaan Salıcı’nın il başkanlığı performansından memnun olmadığı bilinen Kılıçdaroğlu, Karayalçın tercihiyle İstanbul İl Örgütü için genel seçimler öncesinde “Ağbi” formulünü denemiş olacak. Koltuğunu Karayalçın’a devredecek olan Salıcı’nın hedefinde ise milletvekili olmak var.

Erdal İnönü’nün genel başkanlıktan ayrılmasının ardından Eylül 1993’de SHP Genel Başkanlığına seçilen Karayalçın. 1993- 1995 yılları arasında DYP- SHP Koalisyon hükümetinde Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakan olarak görev yaptı. CHP- SHP birleşmesiyle birlikte 1995-2001 yılları arasında CHP’de siyaset yapan Karayalçın, 2001 yılında partiden istifa etmiş ve Sosyal Demokrat Halk Partisi adıyla yeni bir parti kurmuştu. Ancak siyasi olarak başarılı olamayan partinin genel başkanlığından ayrılmasının ardından CHP’ye dönmüştü.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code