CHP lideri Aile Bakanı’nı tenkit edeyim derken gaf mı yaptı?

KILICDAROGLU-MECLIS
Tam da bugün AKP saflarından CHP’ye doğru ve hem de Kemal Kılıçdaroğlu’nun şahsında yeni bir karalama kampanyası başlatıldı. Bakan, sözcü, trol her kim varsa o saflarda hepsi birden hücüma geçtiler. Bunun nedeni de KK’nun meclisteki konuşması esnasında Aile Bakanı Hanımefendiye son günlerde gündemde olan istismar olayları ve bu konuda bakanı vermiş olduğu son derece yetersiz ve hatta yanlı tepkiyle ilgili olarak tenkitlerini yöneltirken “önüne yatma” şeklinde bir ifadeyi kullanmış olması.

Bu ifade üzerine hükümet sözcüsü malum şahıs en başta olmak üzere, tabii ki Bakanın kendisi ve başkaları da bütün oklarını KK’na çevirmiş bunlunuyorlar; “Sen bir hanımefendi ve üstelik Aile Bakanı hakkında nasıl böyle seviyesiz konuşursun?” diye. Sanırsın ki hiç tecavüz/istismar olayları olmamış ülkede veya bunlar gerektiği şekilde cezalandırılmış ve hatta bundan sonra asla tekerrür etmemesi için gerekli tedbirler layıkıyla alınmış ve dolayısıyla da ortada bir tek Kılıçdaroğlu kalmış herşeyin sorumlusu, müsebbibi olarak.


Tabii bu arada esasına bakarsak, Kemal Bey bütün söyledikleri “özde” doğru olmasına rağmen, maalesef öyle bir ifade kullandı ki BAKAN “HANIM” hakkında, bir anda bütün AKP ye malzeme verdi. Artık çiğner çiğner kullanırlar bunu aylarca.. ve de başka meseleleri unutturmak için ellerinden geleni yaparlar böylece…

Esasında adamın dedikleri doğru; Onlarca ÇOCUĞUN RESMEN IRZINA GEÇİLİYOR.. Heriflerde TIK BİLE YOK NERDEYSE.. Bakan neredeyse “Olur böyle vakalr Türk polisi yakalar – o da acaba” diyor.. “Bir kereden birşey olmaz” mış…. İfadenin kepazeliğine vicdanszılığına bakar mısınız?

Evet doğru söz konusu ENSAR VAKFINA siper olmuş oluyor böylece ÇOK HASSAS HANIMEFENDİ.. KK nun söylemeye çalıştığı da esasında aynen bu – Ama öyle bir ifade kullanıyor ki – önüne yatmak diye – bütün bu trol bozuntularının ve hatta AKP sözcü vs kim varsa ellerine müthiş bir malzeme vermiş oluyor… Keşke arka çıkıyor deseymiş..

Zira bunlar aynı Kabataş’ta kadının üzerine işeyen, veya camide içki içen muhailfler (ki palavranın dik alası olduğu bin kere ortaya çıktı) misali bu heriflerin ağzında sakız olarak KK ve CHP aleyhine propoganda silahı şeklinde kullanılacak şimdi.

Haydi bakalım gel de ayıkla pirincin taşını…

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code